18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To koniec?!

Kaczyński właśnie traci władzę? Szczera spowiedź polityka PiS

09.12.2021  14:48
Koniec PiS nadciąga?
Koniec PiS nadciąga? Fot: PIOTR TRACZ/REPORTER

Prawo i Sprawiedliwość wkrótce może stracić władzę, lecz rozmaite afery, kryzysy czy przekręty nie będą miały na to najmniejszego wpływu. Jeden z polityków PiS podzielił się swoimi spostrzeżeniami oraz ujawnił, co sprawi, że Jarosław Kaczyński poniesie sromotną porażkę.

PiS po ponad sześciu latach władzy może pochwalić się niezliczoną liczbą afer, przekrętów czy naruszeń konstytucyjnego prawa. Kryzys na granicy, konflikt z Unią Europejską czy nawet pandemia wcale nie zniechęcają wyborców Zjednoczonej Prawicy. Jest jednak pewien czynnik, który prawdopodobnie pogrzebie partię Jarosława Kaczyńskiego, a jego marzenia o wiecznym sprawowaniu władzy legną w gruzach.

Inflacja obali polski rząd?

Portal gazeta.pl przeprowadził szczery wywiad z anonimowym posłem PiS. Polityk przyznał, że sytuacja w obozie władzy jest nieciekawa, a ostatecznym ciosem, który dobije polski rząd, będzie rosnąca inflacja.

Koszty społeczne, a potem polityczne będą ogromne. Tak duże, że Polacy nie zniosą podwyżek cen energii, a my przez to możemy stracić władzę. Prawica, jeśli przegra wybory, to przez ceny energii i ciepła - wyznał anonimowy polityk.

Rozmówca z zaniepokojeniem zauważa, że entuzjazm polityków PiS po ogłoszeniu tarczy antyinflacyjnej to robienie dobrej miny do złej gry. W rzeczywistości oferowane wsparcie jedynie przykrywa problem, ale nie stanowi żadnego rozwiązania. Po kilku miesiącach kryzys może wrócić ze zdwojoną siłą.

Idzie fala podwyżek. Ta "tarcza" to nie jest rozwiązanie problemu, ale łata na parę miesięcy. Jest czasowa, a podwyżki będą długotrwałe. Jej skala i tak jest za mała, by zrekompensować ludziom podwyżki cen - dodał poseł w rozmowie z "Gazetą".

Działania polskiego rządu przez ekspertów określane są jako propaganda sukcesu. Jednak po kolorowych, utopijnych wizjach przejrzenie cen na sklepowych półkach będzie jak zderzenie ze ścianą. Tego wyborcy już nie wybaczą.

Czytaj także