18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ojojoj biedactwo

KACZYŃSKI WŚCIEKŁY JAK BYK. Pragnął podwyżek, marzył o pieniądzach

Emilia Waszczuk
24.08.2020  17:46
Jarosław Kaczyński wściekły na brak podwyżek
Jarosław Kaczyński wściekły na brak podwyżek Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Jarosław Kaczyński jest wściekły na zablokowanie podwyżek. Prezes PiS pragnie władzy i pieniędzy, a tych ostatnich nie dostanie. Przynajmniej nie tyle, ile planował.

Jarosław Kaczyński bardzo chciał dostać podwyżkę? Prezes PiS jest ponoć niebywale wściekły po tym, jak opozycja wycofała się z projektu podniesienia płac i zwiększenia subwencji partyjnych.

Przypomijmy - w ostatnich tygodniach Ryszard Terlecki z PiS miał namawiać polityków opozycji, by ci stanęli ramię w ramię z PiS. Posłowie chcieli bowiem gigantycznych podwyżek i fortuny w czasie kryzysu. Sejm zmiany w prawie przyklepał, a to rozsierdziło obywateli. Skończyło się zablokowaniem projektu w Senacie i deklaracją opozycji, że gdy ustawa wróci do Sejmu, zagłosują przeciw.

Jarosław Kaczyński chciał podwyżek

Już po głosowaniu w Senacie głos w sprawie zabrał Ryszard Terlecki, który zarzekał się, że podwyżki były inicjatywą opozycji. Tymczasem na jaw wychodzi kolejny fakt - Jarosław Kaczyński marzył o wielkich pieniądzach i właśnie dlatego politycy PiS mieli namawiać swych wrogów do współpracy.

Jak donosi "Wprost", Jarosław Kaczyński skupił się nie tyle na podwyższeniu wynagrodzeń, ile na zwiększeniu subwencji partyjnych. Zgodnie z nowelizacją ustawy zarówno PiS jak i KO mogłyby liczyć na wielomilionowe przelewy na działania partii. Teraz jednak zapewne ich nie otrzymają.

Prezesowi PiS ogromnie zależało na podwyżce subwencji budżetowej dla partii, bo jednak postanowił się podzielić pieniędzmi z koalicjantami - czytamy.

Teraz Kaczyński jest wściekły, bo pula do podziału się nie zwiększyła - mówi w rozmowie z Wprost jeden z polityków PiS.

Przeczytaj więcej
Komentarze