18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Samowola

Jarosław Kaczyński zabrał głos ws. wyborów

27.05.2020  19:53
Jarosław Kaczyński zabrał głos ws. wyborów
Jarosław Kaczyński zabrał głos ws. wyborów Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Jarosław Kaczyński przemówił w tym trudnym dla Polaków czasie. Zajął się tematem wyborów prezydenckich tak, jakby zupełnie sam o nich decydował. 

Jarosław Kaczyński w czasie pandemii nie pokazuje się za często. Teraz jednak, kiedy sytuacja robi się gorąca, a mimo dalszego wzrostu liczby zachorowań, rząd znosi obostrzenia - pojawił się publicznie również prezes PiS.

Dodatkowo, Jarosław Kaczyński zabrał głos w sprawie bardzo kontrowersyjnych wyborów prezydenckich w bieżącym roku. Prezes podał nawet datę, dość mocno samowolnie, ponieważ oficjalnie dalej nie wiemy, kiedy to wydarzenie będzie miało miejsce.

Jarosław Kaczyński zabrał głos

Poza Jarosławem Kaczyńskim, to samo zdanie zaprezentowali inni liderzy Zjednoczonej Prawicy: Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro. Politycy ci chcą zrobić absolutnie wszystko, żeby wybory odbyły się 28 czerwca. 

Nie ma innej możliwości przeprowadzenia zmian. Ci którzy to proponują sieją zamęt i za nic mają Konstytucję, choć się na nią powołują

- oświadczył śmiało Jarosław Kaczyński. 

Stanął w dyskusji publicznej znów problem wyborów. Okazało się, że niektórzy chcą dalej, by odrzucać rozwiązania konstytucyjne. Stoją za tym czysto partykularne interesy. Nie jest to interes Polski 

- oświadczył dodatkowo dziś Jarosław Kaczyński.

Cały czas popierał go w tych rozmowach Jarosław Gowin.

Prowadziłem rozmowy z klubami opozycyjnymi. Chcę zaapelować do liderów opozycji, by przestali się ośmieszać. Wybory muszą odbyć się w terminie zgodnym z konstytucją, i który - co wydawało się wcześniej - był ustalony 

- twierdził Gowin.

Tymczasem w polityce naprawdę jest gorąco. Komisje Senatu przerwały pracę nad ustawą o głosowaniu mieszanym, uchwaloną przez Sejm. Wicemarszałek Morawska-Stanecka zgłosiła również poprawkę zakładającą, że ustawa wejdzie w życie 6 sierpnia br. Byłoby to już po zakończeniu kadencji Andrzeja Dudy. 

Marszałek Sejmu zarzuciła publicznie oszustwo marszałkowi Senatu, Tomaszowi Grodzkiemu. Czołowi politycy PiS, dokładnie tak samo jak Jarosław Kaczyński, powtarzają, że do 6 sierpnia musi być wybrany i zaprzysiężony nowy prezydent.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze