18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"zapomnieć o własnych ambicjach"

Kaczyński odsłania karty. Żąda od posłów pełnego posłuszeństwa

Emilia Waszczuk
24.02.2020  12:14
Kaczyński odsłania karty. Żąda od posłów pełnego posłuszeństwa
Kaczyński odsłania karty. Żąda od posłów pełnego posłuszeństwa Fot: Jan Bielecki/East News

Od kilku już lat mówi się o tym, że w PiS rządzi tylko jeden człowiek, a reszta po prostu wykonuje jego polecenia. Zdaje się, że Jarosław Kaczyński w końcu otwarcie to przyznał. Podwładni mają być mu bezwzględnie posłuszni!

Kto rządzi w polskiej polityce? Nie premier, nie prezydent, a "szeregowy poseł". Prezes PiS trzyma swoich współpracowników twardą ręką i od dawna mówi się, że to tak naprawdę on steruje państwem. Teraz, w rozmowie z "Gazetą Polską", odsłonił karty i zażądał pełnego oddania.

Kaczyński żąda ofiarności

Wszyscy politycy PiS mają być bezwzględnie posłuszni i zapomnieć o sobie. Co więcej, to samo tyczy się koalicjantów. Bez musztry i oddania się dziś nie obędzie - stawką jest pełnia władzy w Polsce.

Wszyscy politycy naszego obozu muszą mieć świadomość, że teraz mają zapomnieć o własnych ambicjach, karierach politycznych czy jakichś planach rozbudowy swoich formacji

- powiedział w rozmowie z "GP" Kaczyński. 

Prezydent Andrzej Duda wygra wybory tylko wówczas, gdy wszyscy będą ofiarnie pracowali na jego sukces, a nie rozglądali się za korzyściami dla siebie - dodał.

Prezes PiS zaapelował też do swoich zwolenników - wyborców. Poprosił Polaków o wsparcie dla posłów Prawa i Sprawiedliwości.

Łączą nas idee, program, który obiecaliśmy naszym wyborcom zrealizować, i to jest absolutny priorytet. Zachęcam też naszych wyborców, by dawali to odczuć posłom i senatorom Zjednoczonej Prawicy. Każdy powinien czuć presję woli naszych zwolenników, a ona jest oczywista

- powiedział Kaczyński.

Przeczytaj więcej
Komentarze