18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

odsłonił się

Kaczyński szczery do bólu. CHODZI MU TYLKO O JEDNO

Emilia Waszczuk
21.06.2022  08:15
Kaczyński odsłonił karty. Tego można się było spodziewać
Kaczyński odsłonił karty. Tego można się było spodziewać Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Jarosław Kaczyński szczery do bólu. Wyjaśnił Polakom, co jest dla niego najważniejsze: nie wojna i bezpieczeństwo, a... WŁADZA.

Jarosław Kaczyński podał się do dymisji i nie jest już wicepremierem do spraw bezpieczeństwa. Choć zaledwie kilka dni temu zapewniał, że plotki o jego odejściu to tylko spekulacje bez pokrycia, teraz w rozmowie z PAP potwierdził, że już złożył wniosek do premiera, a ten został podpisany.

Prezes PiS będzie więc już tylko prezesem PiS, bez ważnej funkcji w rządzie. Czy mu szkoda? Nie bardzo. Wprawdzie dobrze wspomina pracę w KPRM, jednak teraz ma przed sobą dużo ważniejsze zadanie.

Kaczyński: musiałem wybrać

Jarosław Kaczyński niechętnie rozmawia z mediami, które nie są mu jawnie przychylne, może właśnie dlatego na ostatniej konferencji prasowej zbywał dziennikarzy i nie chciał zdradzić prawdy o swojej dymisji. Teraz język mu się rozwiązał i nie dość, że ujawnił w końcu swoje odejście, to jeszcze wyjawił, co go do tego skłoniło.

Odpowiedź jest dość prosta, oczywista wręcz: żądza władzy. Kaczyński marzy o tym, by PiS zostało w Sejmie i rządziło w Polsce kolejną kadencję. A żeby tak się stało, musi wziąć się za członków ugrupowania i przygotować partię do wyborów. Jasno dał przy tym do zrozumienia, jak wygląda jego hierarchia wartości - najpierw władza, dopiero później wojna w Ukrainie i pogróżki Rosji wobec Polski.

- Dzisiaj przebieg wojny jest taki, że nie wiadomo kiedy się ona skończy. Natomiast mniej więcej wiadomo, kiedy będziemy mieli wybory, w związku z tym musiałem wybrać i wybrałem - oznajmił Jarosław Kaczyński.

Postanowiłem, że muszę się skoncentrować na tym, co jest dla przyszłości Polski najważniejsze. To nie tak, że przeceniam swoją rolę, chodzi po prostu o to, że partia musi odzyskać werwę, bo zbliża się ten czas, który dla każdej partii politycznej na świecie jest najważniejszy. Wybory są po to, aby uzyskać dobry wynik wyborczy, a jeśli chodzi o PiS, to tym dobrym wynikiem wyborczym będzie ich wygranie i możliwość sprawowania władzy, oczywiście w koalicji Zjednoczonej Prawicy

- dodał polityk.

Kaczyński w rządzie

Jarosław Kaczyński wicepremierem został 6 października 2020 roku. Od tej pory wykonywał ponoć obowiązki przewodniczącego Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych. Podobno, bo przez 1,5 roku urzędowania dał się poznać m.in. obstawianiem swojego domu zastępami policji, uciekaniem przed protestami niezadowolonych obywateli, zaszywaniem się nie wiadomo gdzie w czasie pandemii i zniknięciem w czasie największego kryzysu - gdy wybuchła wojna w Ukrainie.

Mimo wszystko polityk twierdzi, że jego praca w rządzie była owocna i jest z niej wybitnie zadowolony.

logo Tu się dzieje