18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Trafi za kratki?

Kaczyński zgłoszony na policję! Tym razem się nie wywinie?

26.02.2021  16:53
Jarosław Kaczyński poniesie konsekwencje?
Jarosław Kaczyński poniesie konsekwencje? Fot: Jan BIELECKI/East News

Jarosław Kaczyński podczas mszy świętej zorganizowanej 16 stycznia całkowicie zlekceważył obostrzenia pandemiczne. Sanepid udaje, że nic się nie stało, więc sprawa trafiła na policję. Tym razem prezes poniesie konsekwencje?

Jarosław Kaczyński niebawem może zostać ogłoszony najbardziej bezkarnym Polakiem w kraju. Prezes co chwilę naciąga lub łamie obostrzenia pandemiczne i zupełnie nic sobie z tego nie robi.

Ostatnio burzę w mediach wywołała transmisja z mszy świętej w intencji Jadwigi Kaczyńskiej, na której uczestniczył Jarosław Kaczyński. Podczas uroczystości polityk z Żoliborza najwyraźniej zapomniał o założeniu maseczki i zachowaniu dystansu społecznego.

TVP wyemitowało nagrania, na których widać jak jawne łamie obowiązujące zasady. Sprawa została zgłoszona sanepidowi, lecz ten nie zamierzał podejmować interwencji w tej sprawie.

Jarosław Kaczyński został zgłoszony na policję

Pochlebne traktowanie polityków PiS przez sanepid rozzłościło działaczy Forum Unii Młodych, którzy zadeklarowali, że nie zamierzają tego tolerować. Członkowie stowarzyszenia złożyli zawiadomienie na policję. Sprawę skomentowała Ewa Dróżdż ze starachowickiego sanepidu.

Powiedzmy, że jedna osoba, pan prezes Jarosław Kaczyński wystąpił, że tak powiem, na krótkim przemówieniu, odkrywając usta i nos, zdejmując maseczkę. Nie kwestionuję naruszenia tych ograniczeń, nakazów i zakazów. Inną sprawą jest postępowanie mandatowe. Jednak na podstawie zdjęć, tudzież nagrań z mszy świętej, trudno ukarać kogoś mandatem - stwierdziła szefowa sanepidu.

Działacze Forum Unii Młodych twierdzą, że popełnione wykroczenie jest bezsporne i policja powinna ukarać mandatem uczestników styczniowej mszy.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze