18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

boi się utraty władzy

Kaczyński wściekły. W furii zaatakował koleżankę z partii

02.06.2020  19:59
Jarosław Kaczyński wściekły na Elżbietę Witek
Jarosław Kaczyński wściekły na Elżbietę Witek Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Jarosław Kaczyński poczuł nóż na gardle. Już wie, że wygrana Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich nie jest pewna. W ostatnich dniach wyżył się z tego powodu na Elżbiecie Witek.

Marszałek Sejmu ciągle nie ogłosiła, kiedy odbędą się wybory prezydenckie, za to Sejm ostatecznie przyjął nową ustawę o ich formie. Decyzję o terminie głosowania powinniśmy poznać już w najbliższych godzinach lub dniach. Dlaczego Elżbieta Witek ciągle z nią zwleka?

W ostatnim czasie jej notowania w PiS miały spaść niemal do zera - informuje WP.pl. Jak dowiedzieli się dziennikarze serwisu, Witek podpadła prezesowi partii. Jarosław Kaczyński wściekł się na nią i oskarżył o bierność.

Kaczyński łaja ją jak dziecko

Elżbieta Witek "zwykłemu posłowi" zaszła za skórę, gdy Senat zaprotestował przeciw organizacji wyborów i postulował przełożenie ich na termin po upływie kadencji Andrzeja Dudy. Pomysł ten senatorowie argumentowali konstytucją. Gdyby został on zrealizowany, obowiązki głowy państwa, do czasu powołania nowego prezydenta, sprawowałby marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Plany te przeraziły i rozwścieczyły Jarosława Kaczyńskiego. Prezes był pewien - opozycja chce odebrać PiS władzę, a jeden z jego pracowników im to ułatwia. Chodziło o Elżbietę Witek właśnie. Marszałek wylądowała na dywaniku.

Marszałek Sejmu dała się zdominować przez marszałka Grodzkiego. Prezes Kaczyński był wściekły. Wybory 10 maja się nie odbyły. Gdyby głosowanie było, prezydent Andrzej Duda miałby zapewnioną drugą kadencję. A teraz zaczęto dyskutować o tym, że wybory w ogóle miałyby się odbyć po 6 sierpnia i głowę państwa mógłby zastąpić marszałek Senatu

- powiedziała WP osoba z kręgów prezesa PiS.

Marszałek została ostro skrytykowana, a cała połajanka trwała ponoć kilkanaście minut. Z gabinetu prezesa pani polityk miała wyjść zdruzgotana.