18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Unia wstanie z kolan?

Kaczyński zmieni Unię Europejską? Nie chce integracji

22.12.2020  15:32
Unia wstanie z kolan?
Unia wstanie z kolan? Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jarosław Kaczyński nie ukrywa, że nie jest zwolennikiem obecnej formy Unii Europejskiej. Zdaniem prezesa między państwami nie powinno dochodzić do integracji. Zamierza on zrealizować własny pomysł.

Prezes PiS w wywiadzie z "Rzeczpospolitą" narzekał na obecny stan Unii Europejskiej. Zdaniem wicepremiera "tendencja integracyjna" jest złym rozwiązaniem, dlatego niebawem pojawi się nowy projekt zmieniający UE.

Co do samej polityki integracyjnej, to połączenie dążenia do głębszej integracji z wykorzystaniem pojawienia się pandemii, jest sprawą incydentalną. Ale tendencja integracyjna jest faktem. My walczymy teraz o to, by ta koncepcja integracji nie została zrealizowana - ogłosił Jarosław Kaczyński.

Wicepremier zadeklarował, że pomysł zmieniający unijną konstrukcję zostanie niedługo przedstawiony poprzez grupę Europejskich Konserwatystów.

Kaczyński chce stworzyć europejską konfederację?

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego propozycje konserwatystów nie są dostatecznie doceniane, lecz w przyszłości mogą mieć duże znaczenie.

Będziemy podejmowali ideę konfederacji europejskiej, zintegrowanej Europy, która będzie realnym supermocarstwem, ale która będzie zostawiała dużo więcej swobody państwom narodowym - wyjaśnił prezes.

Wicepremier stwierdził także, że państwa dominujące obecnie w UE mają zupełnie inne poglądy w tej sprawie.