18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dar?

Na Jasnej Górze dziękują za Szumowskiego i Morawieckiego

12.06.2020  15:52
Na Jasnej Górze dziękują za Szumowskiego i Morawieckiego
Na Jasnej Górze dziękują za Szumowskiego i Morawieckiego Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Jasna Góra od wieków pozostaje celem religijnych wędrówek Polaków i katolików z całego świata. Wierni zasłuchują się w głoszone tam kazania. Tym razem jednak słowa, które stamtąd popłynęły zszokowały niejednego.

Jasna Góra jest miejscem niezwykle ważnym dla wszystkich religijnych osób. W okresie około wyborczym jednak wiele kościołów zmienia się placówki, które głoszą nie tylko Słowo Boże, ale również slogany wyborcze. Zdecydowanie nie powinno tak być, ale trudno nie zauważyć, że dokładnie to ma teraz miejsce.

Jasna Góra, niestety, nie jest pod tym względzie wyjątkiem. Do sieci trafił osobliwy fragment apelu jasnogórskiego głoszonego przez biskupa Antoniego Długosza. Sam duchowny współpracuje na co dzień z telewizją Trwam, więc w takich słowach ma już pewną wprawę. 

Jasna Góra i modły polityczne

W czasie jego apelu jasnogórskiego, premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski zostali określeni "ewangelistami". Dodatkowo, szef resortu zdrowia został nawet przyrównany do Jezusa w swojej walce z pandemią koronawirusa.

Ewangelista Mateusz - premier Morawiecki, pochyla się nad egzystencją naszego narodu by żyło się lepiej. Z kolei ewangelista Łukasz - prof. Szumowski jest przedłużeniem czynów Jezusa, troszcząc się o nasze życie i zdrowie. Dziękujemy Boża Matko za ich posługę

- mówił biskup Długosz w Częstochowie.

Osoby świeckie, których opinia nie jest jednoznacznie nieposzlakowana, przyrównywane do tak ważnych postaci religijnych w niektórych ludziach mogą budzić słuszne oburzenie. 

W internecie szybko pojawiły się więc zniesmaczone głosy.

I później się księża dziwią, że mało ludzi w kościołach. Sami działają na szkodę Kościoła takimi akcjami.

Opary absurdów wypełniają nasz kraj, rzucając ostry cień mgły na nasze serca.

Religia czasami nie ma nic wspólnego z wiarą. Odlot panów, którzy gdzieś się pogubili w życiu...

- grzmieli internauci.

Po wyborach takie rzeczy się skończą, czy dopiero zaczną? Ciężko stwierdzić...

Czytaj także
Przeczytaj więcej