18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec bycia ponad prawem?

Jest donos do prokuratury na zgromadzenie w rocznicę smoleńską

11.04.2020  14:58
Jest donos do prokuratury na zgromadzenie w rocznicę smoleńską
Jest donos do prokuratury na zgromadzenie w rocznicę smoleńską Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Do prokuratury trafiło zawiadomienie w sprawie obchodów 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Polakom nie spodobały się huczne pochody w czasach izolacji.

Rządzący nawołują do jednego, a robią drugie. Podczas gdy Polaków czekają trudne Święta bez rodziny i przyjaciół, politycy zgromadzili się tłumnie w 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej na placu Piłsudskiego. 

Co więcej, Jarosław Kaczyński odwiedził również Powązki, które zostały otwarte specjalnie dla niego, mimo iż są zamknięte dla innych odwiedzających. Rodakom bardzo nie spodobał się podział na równych i równiejszych. Postanowili działać.

Donos do prokuratury

Do prokuratury trafiło więc zawiadomienie w sprawie obchodów 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Adam Szłapka, lider Nowoczesnej, postanowił donieść na najważniejsze osoby w kraju, które brały udział w uroczystości.

Nie może być równych i równiejszych

- komentuje Szłapka.

Jednocześnie policja, która również była powiadamiana o procederze, utrzymuje, że składanie wieńców w 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej nie miało znamion „zgromadzenia", mimo tego iż było tam bardzo dużo osób, w tym mnóstwo fotoreporterów, a zwykli obywatele potrafią dostać mandat za spacer.

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski, patrząc na zdjęcia z uroczystości przyznał, że odległości między zgromadzonymi powinny być większe, żeby zachować bezpieczeństwo. Dodatkowo nikt ze zgromadzonych nie miał maseczek ani rękawiczek.

Uczestnicy spotkania bez żadnych zabezpieczeń, w zwartej grupie, przemieszczali się pieszo w centrum stolicy

- podsumowuje w donosie Szłapka. 

Trudno się z tym nie zgodzić patrząc, w jak wielkie oburzenie wprawiła ta sytuacja wszystkich Polaków. Mnóstwo osób straciło motywacje do pozostawania w domach, a to może być dla całego narodu tragiczne w skutkach. 

Przeczytaj więcej
Komentarze