18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wyborcza niespodzianka

Jest nowy kandydat na prezydenta. Atakuje Biedronia

Wojciech Kozicki
16.06.2020  12:26
Kim jest Waldemar Witkowski?
Kim jest Waldemar Witkowski? Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Za 2 tygodnie rozstrzygną się wybory prezydenckie 2020, Polskę czeka emocjonujące liczenie głosów. Tymczasem na ostatniej prostej wyścigu do Belwederu dołączył nowy kandydat na prezydenta! Kim jest Waldemar Witkowski?

Kampania prezydencka pełna niespodzianek. Małgorzata Kidawa-Błońska zrezygnowała z wyborów, bo sama dla siebie była zbyt trudnym przeciwnikiem. Zastąpił ją Rafał Trzaskowski. To jednak nie koniec zwrotów akcji, bo decyzją Sądu Najwyższego dołączył do wyścigu szef Unii Pracy, niegdyś koalicjanta SLD. Okazuje się, że Waldemar Witkowski za swojego największego rywala najwyraźniej uważa Roberta Biedronia.

Kim jest Waldemar Witkowski?

Media przypominają, że Waldemar Witkowski ma 66 lat i pochodzi z Poznania. Na początku XXI wieku był Wicewojewodą Wielkopolskim. Waldemar Witkowski ma żonę Karolinę i czworo dzieci. W 2020 przed wyborami zaplanowanymi na 10 maja zarejestrował swój komitet wyborczy, ale Państwowa Komisja Wyborcza odmówiła rejestracji kandydatury, gdyż nie zebrał wymaganej liczby podpisów. Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego uwzględniła jego skargę i może starać się o zamieszkanie w Belwederze.

Przykro mi, że nie dotrzymał słowa w kilku miejscach. Kładę to na karb jego trudnego dzieciństwa. Nie każdy musiał uderzyć swoją matkę, nie każdy musiał gdzieś tam wychować się w domu dziecka. Ale to zostawia moim zdaniem olbrzymi ślad. I niepotrzebnie Robert Biedroń, który miał olbrzymi potencjał, obiecał pani prof. Płatek, że zrezygnuje z mandatu europosła. Zrobił krzywdę jej i sobie – powiedział Witkowski o Biedroniu. (WP.pl)

Witkowski w rozmowie z „Wirtualną Polską” już zapewnia, że nie akceptuje okłamywania wyborców. Obiecał, że sam wpłaci środki na swoją kampanię, bo „proszenie o to innych byłoby niegrzeczne”. Jak na kandydata przystało, ma poważne postulaty. Zapowiedział skrócenie dnia pracy do 7 godzin dziennie.

Wydajność pracownika, czy pracuje 6, czy 7 godzin, nie rośnie. Nie da się pracować 8 godzin, nie mówiąc już o nadgodzinach, w pełni efektywnie. Nie widzę powodu, by Polacy, będąc od tylu lat w UE, musieli pracować 8 godzin, kiedy można mniej – obiecuje Witkowski.

Zagłosuj

Na kogo zagłosujesz w wyborach prezydenckich?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze