18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Lichocka bezkarna

PiS znów pokazuje ludziom FUCKA. Szokująca decyzja polityków

03.09.2020  21:00
Lichocka i PiS znów pokazują ludziom środkowy palec
Lichocka i PiS znów pokazują ludziom środkowy palec Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Prezydium Sejmu uchyliło karę dla Joanny Lichockiej, która w lutym pokazała w Sejmie środkowy palec. Chamstwo ujdzie posłance PiS płazem.

Gest Joanny Lichockiej Polacy zapamiętają na długo, tym bardziej że ten znów powraca. Posłanka PiS i jej koledzy z partii ponownie pokazują "fucka" obywatelom i swoim politycznym przeciwnikom. A jednocześnie dają do zrozumienia - nam można wszystko, nawet być chamem.

Joanna Lichocka bezkarna

Swego czasu posłanka PiS Joanna Lichocka wykazała się wysoką kulturą i w Sejmie pokazała swym politycznym oponentom "fucka", czyli mówiąc prościej, środkowy palec. Pani polityk została za swe oburzające zachowanie ukarana naganą, teraz karę tę zniesiono.

W czwartek w sprawie Joanny Lichockiej i jej niesfornego palca zebrało się Prezydium Sejmu. Większością głosów uznali, że pani Asia miała prawo wykonywać wulgarne gesty, bo opozycja była dla niej niemiła, a poza tym kara jest nieadekwatnie wysoka do zarzucanego czynu.

Byłam wtedy na sali obrad i pamiętam doskonale, że kiedy pani poseł Lichocka zabierała głos z mównicy, z sali posiedzeń wykrzykiwano bardzo obraźliwe sformułowania pod adresem pani poseł. To było bardzo nieprzyjemne i tych posłów, którzy, nie pierwszy raz zresztą, się w ten sposób zachowywali, żadna kara nie spotkała

- tłumaczyła uchylenie nagany wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska (która notabene wzięła udział w głosowaniu online - polityk jest zakażona koronawirusem).

Za zniesieniem kary głosowali oczywiście politycy PiS - marszałek Elżbieta Witek i wicemarszałkowie Ryszard Terlecki oraz wspomniana już Małgorzata Gosiewska. Przeciw była jedynie Małgorzata Kidawa-Błoństa. Wynik mógł być jednak zupełnie inny - w posiedzeniu nie wzięli bowiem udziału wicemarszałek Włodzimierz Czarzasty z Lewicy i Piotr Zgorzelski z klubu PSL – Koalicja Polska.

Lichocka pokazuje środkowy palec

Przypomnijmy - w lutym Sejm głosował nad nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji. Opozycja chciała jej odrzucenia, Zjednoczona Prawica oczywiście się nie zgodziła. A było o co się spierać - to właśnie wtedy Sejm decydował o pamiętnym przyznaniu TVP 2 miliardów złotych.

Na sali Sejmowej wybuchła awantura, a Joanna Lichocka dała upust swej naturze i wściekła zaczęła wymachiwać środkowym palcem. Jak później tłumaczyła, wcale nie był to wulgarny gest - ona tylko energicznie przesuwała palcem.

Co ciekawe, także teraz pani Joanna postanowiła wytłumaczyć, co zadziało się w Sejmie. I tak oto mamy nową teorię - to nie "fuck", to "manipulacja stopklatką".

Nie sposób zgodzić się z twierdzeniami zawartymi w uchwale, że wykonałam gest "powszechnie uznany za wulgarny i obraźliwy", gdyż takie znaczenie mojemu ruchowi ręką nadaje jedynie manipulacja polegająca na zwolnieniu tempa materiału filmowego z tego zdarzenia lub stopklatki - oceniła.

Przeczytaj więcej
Komentarze