18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Skandaliczne wyróżnienie

Prezes TK otrzymała nagrodę za walkę z aborcją

05.03.2021  16:22
Julia Przyłębska nagrodzona za walkę z aborcją
Julia Przyłębska nagrodzona za walkę z aborcją Fot: Bartosz KRUPA/East News

Julia Przyłębska otrzymała nagrodę za ogłoszenie zeszłorocznego wyroku w sprawie zakazu aborcji. Zaskakujące wyróżnienie przyznał miesięcznik "Nowe Państwo".

Orzeczenie z 22 października 2020 roku wywołało ogromną falę antyrządowych protestów, które trwają do dziś. Przepis dopuszczający aborcję w przypadku ciężkiego oraz nieodwracalnego upośledzenia płodu został uznany za niekonstytucyjny.

Julia Przyłębska nagrodzona za walkę z aborcją

Jak poinformował Onet.pl, prezes Julia Przyłębska została wyróżniona nagrodą im. Grzegorza I Wielkiego za orzeczenie zakazujące aborcji w Polsce.

W sposób szczególny pragniemy podkreślić znaczenie orzeczenia zakazującego tzw. aborcji eugenicznej. Istnienie w polskim prawie zapisu pozwalającego uśmiercać nienarodzone dzieci z powodu choroby było powodem do wstydu. Takie rozwiązanie – poza tym, że bezduszne i okrutne – nawiązuje wprost do norm państw totalitarnych - ogłosił miesięcznik.

Warto zaznaczyć, że pismo początki swojej działalności zawdzięcza spółce Srebrna S.A, która jeszcze niedawno planowała postawić prezesowi bliźniacze wieżowce K-Tower. Od czerwca wydawcą gazety jest Niezależne Wydawnictwo Polskie, wydawca "Gazety Polskiej"

Julia Przyłębska, określana przez Jarosława Kaczyńskiego jako odkrycie towarzyskie ostatnich lat, po jesiennych działaniach TK, może liczyć na dynamiczny rozwój kariery. Szkoda, że kosztem obywateli.

Czytaj także