18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wyborcy przemówili

Już po Jarosławie Kaczyńskim?! Koniec polityka

23.03.2021  12:15
Jarosław Kaczyński odejdzie z polityki?
Jarosław Kaczyński odejdzie z polityki? Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Jarosław Kaczyński będzie zmuszony zakończyć już swoją karierę polityczną? Polacy przemówili i mają nowego człowieka, w którego osobie pokładają największe zaufanie. Nowy ranking zaufania CBOS zdradza bardzo ciekawą prawdę.

Jarosław Kaczyński już niedługo nie będzie liderem w polskiej polityce? Wszystko wskazuje na to, że jego czas na arenie politycznej się kończy. Teraz świeża krew zaczyna robić na wyborcach większe wrażenie. PiS przeżyje poważne problemy?

Do tej pory Jarosław Kaczyński nie musiał się obawiać - był niekwestionowanym liderem politycznym. Trzyma w garści partię rządzącą i włada krajem twardą ręką zgodnie ze swoimi, głównie konserwatywnymi przekonaniami.

Jarosław Kaczyński skończy z polityką?

Tymczasem pod bokiem rośnie mu nowy lider społecznego zachowania - chodzi tutaj przede wszystkim o... Szymona Hołownię! Według najnowszego rankingu CBOS ufa mu 48 proc. respondentów. Na drugim i trzecim miejscu są odpowiednio prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Największą nieufność wyrazili wobec... prezesa PiS.

Jarosław Kaczyński jest więc liderem antyrankingu zaufania, wg danych CBOS - aż 58 proc. ankietowanych powiedziało, że nie jest w stanie mu zaufać. Podobny wynik mają prokurator generalny Zbigniew Ziobro - 52 proc. i minister aktywów państwowych Jacek Sasin - 48 proc.

W tym właśnie rankingu na lidera zaufania wyszedł Szymon Hołownia, który zamierza wkroczyć do polityki ze swoim ugrupowaniem Polska 2050. Jedynie 23 proc. odpowiadających powiedziało, że nie jest w stanie mu zaufać.

Sondaż ten został zrealizowany w dniach 1-11 marca 2021 na próbie liczącej 1154 osoby. Myślicie, że to realnie zmieni rozkład sił w polskiej polityce? Będzie co obserwować przy okazji najbliższych wyborów.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze