18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

odliczamy!

KACZYŃSKI ODEJDZIE Z RZĄDU! Prezes zdradza, kiedy to nastąpi

Emilia Waszczuk
08.04.2022  09:44
Jarosław kaczyński odejdzie z rządu
Jarosław kaczyński odejdzie z rządu Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Co się odwlecze, to nie uciecze. Jarosław Kaczyński jednak odejdzie z rządu. Prezes PiS zdradza, kiedy nastąpi ten wyczekiwany przez niego moment.

Jarosław Kaczyński rządzi Polską, choć nieoficjalnie. Wszyscy doskonale wiemy, że to on steruje wszelkimi działaniami PiS i bez jego wiedzy nikt nic zrobić nie może. Ostatnimi czasy panowanie jednak mu się z rąk nieco wymsknęło, a raczej wymsknął mu się prezydent. Andrzej Duda zawetował między innymi głośną ustawę Lex TVN, którą PiS chciało przejąć bądź zniszczyć niezależną stację.

Od dawna mówi się, że aby po raz kolejny wygrać wybory parlamentarne, Jarosław Kaczyński musi odejść z rządu, usunąć się w cień i z cienia rządzić politycznym grajdołkiem oraz robić porządki w partii. Ta się nieco rozpierzchła, większość Sejmowa wisi na włosku, potrzebna jest więc dyscyplina.

Kiedy Kaczyński odejdzie z rządu?

I już wiadomo, że Jarosław Kaczyński z rządu faktycznie odejdzie. Kiedy? Jeszcze nie teraz, ale i plany przedterminowych wyborów zostały zawieszone. Pewne jest jednak, że czas ten nadciąga.

Jeżeli tylko będzie sytuacja troszkę lepsza niż ta, która jest obecnie, to zrealizuję ten projekt, który miałem. Miałem odejść najdalej w lutym, ostateczna data to był koniec lutego - mamy już kwiecień

- powiedział polityk w Radiu Plus.

Kaczyński przekonuje, że ma masę pracy w partii i pogodzenie wszystkich obowiązków z obowiązkami wicepremiera jest niezwykle trudne. - Można powiedzieć - w moim wieku już niestety niemożliwe - oznajmia. 

W związku z tym muszę wybrać, i wybieram partię, ale na razie muszę być tutaj

- mówi smutno prezes PiS.