18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

koniec wodza?

KACZYŃSKI ODEJDZIE Z RZĄDU! Sensacyjne doniesienia o prezesie

15.06.2021  21:33
Koniec wicepremiera Kaczyńskiego. Prezes odejdzie
Koniec wicepremiera Kaczyńskiego. Prezes odejdzie Fot: Jan BIELECKI/East News

Nadciąga wielki koniec wicepremiera do spraw bezpieczeństwa. Jarosław Kaczyński zostanie zdymisjonowany, a raczej sam się zdymisjonuje. Prezes PiS planuje swój własny koniec.

Jarosław Kaczyński opracował dokładny plan na najbliższą przyszłość. Już ponoć zrezygnował z pomysłu przyspieszenia wyborów - po głosowaniu w Rzeszowie miał przestraszyć się, że PiS jest zbyt słabe - i teraz układa sobie wszystko na nowo. Doszedł też do wniosku, że aby partia utrzymała władzę, on sam musi zniknąć!

Jak ustalili dziennikarze "Wprost" Jarosław Kaczyński planuje dużą rekonstrukcję rządu. Chce usunąć z widoku polityków, którzy źle się ludziom kojarzą, rozważa też wprowadzenie do ministerstw większej liczby kobiet, by w ten sposób przyciągnąć do PiS sceptyczne obywatelki. Czystki obejmą jego samego.

Kaczyński zniknie. Rząd do wymiany

Kiedy miałyby nastąpić roszady? Tu pojawiają się dwa terminy - jeden jeszcze  w tym roku, niedługo po kongresie PiS, na którym politycy wybiorą nowego prezesa (na 99,9 proc. będzie to znów Kaczyński). Bardziej prawdopodobna wersja, to zdaniem "Wprost" czas 1,5 roku przed wyborami.

Stanowisko zamierza opuścić na półtora roku przed wyborami, by móc całkowicie poświęcić się partii 

- mówi im informator z PiS.

Kaczyński nie chce oczywiście całkowicie zniknąć z politycznej sceny. Zrezygnuje jedynie z funkcji wicepremiera, za to w pełni odda się przygotowywaniu partii do wyborów. Jak donosi "Wprost", zamierza mobilizować działaczy do aktywnej kampanii wyborczej, ale sam jej twarzą raczej nie zostanie. Być może dlatego, że jest jednym z polityków "cieszących się" najwyższym wskaźnikiem braku zaufania obywateli.

Czytaj także