18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

cudowne ozdrowienie

KACZYŃSKI TO LEŃ I KRĘTACZ? Prezes PiS przyznał się do kłamstwa

Emilia Waszczuk
10.11.2021  10:16
Kaczyński to kłamca i bumelant?
Kaczyński to kłamca i bumelant? Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

"Jestem chory" to stara i znana wymówka, stosowana nagminnie, gdy komuś nie chce się pracować. Czy właśnie użył jej Jarosław Kaczyński, a później głupio przyznał się, że kłamał?

Jarosław Kaczyński to bumelant? Wszyscy znają historię dnia, w którym w Polsce wprowadzono stan wojenny. Wtedy to młody jeszcze, ale już miłujący koty Jarek, zbawiał kraj śpiąc do godziny 12. Teraz, gdy Polska znalazła się w największym od dziesięcioleci konflikcie, on, jako wicepremier do spraw bezpieczeństwa, woli sobie poleniuchować.

W poniedziałek polityk wzniósł się na wyżyny swej aktywności i o godzinie 13 (ciekawe, że po 12, prawda?) wziął udział w posiedzeniu sztabu kryzysowego, który  zwołany był oczywiście w związku z napiętą sytuacją na granicy Polski z Białorusią. Tego i następnego dnia wszyscy najważniejsi politycy w państwie, w tym Ci odpowiedzialni za politykę zagraniczną czy obronność, pracowali w pocie czoła. Ale nie Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński chory?

Choć polityk pełni najważniejszą funkcję w kwestii bezpieczeństwa, ograniczył swą pracę do spotkania z premierem. Już w poniedziałek zignorował spotkanie z prezydentem, później we wtorek nie poszedł na kolejne. Gdy pod koniec dnia zwołano specjalne posiedzenie Sejmu, na nie również się nie udał.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił więc, że wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński jest... chory. Teraz okazuje się, że to tylko wymówka. Oto bowiem cudownie ozdrowiał!

Kaczyński kłamał o chorobie?

Środa to dziesiąty dzień miesiąca, a to oznacza kolejną miesięcznicę smoleńską. Od czasu katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, prezes Jarosław Kaczyński co miesiąc składa hołd ofiarom, w tym bratu. Tak było i rankiem 10 listopada

Polityk wraz z całą świtą PiS wziął udział w uroczystych obchodach i złożył wieńce pod pomnikiem smoleńskim na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Nie wyglądał na schorowanego, ewentualnie niewyspanego, wszak uroczystości przypadły przed godziną 12...

Jarosław Kaczyński nie jest chory. Wziął udział w miesięcznicy smoleńskiej
Jarosław Kaczyński nie jest chory. Wziął udział w miesięcznicy smoleńskiej Fot: jarosław Kaczyński nie jest chory. Wziął udział w miesięcznicy smoleńskiej ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER
Mateusz Morawiecki skłamał? Kaczyński (nie)chory na miesięcznicy smoleńskiej
Mateusz Morawiecki skłamał? Kaczyński (nie)chory na miesięcznicy smoleńskiej Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER