18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

PiS straci członka?

KACZYŃSKI WPADŁ W FURIĘ. Pupilka PiS okazała się wrogiem

01.10.2021  11:46
Jarosąw Kaczyński jest wściekły. Chce wyrzucić z partii zbuntowaną posłankę
Jarosąw Kaczyński jest wściekły. Chce wyrzucić z partii zbuntowaną posłankę Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Jarosław Kaczyński wpadł ponoć we wściekłość, gdy dowiedział się, że złote dziecko PiS zdradza rząd. Był zły jak mało kiedy wcześniej. Wyciągnie konsekwencje wobec niepokornej owieczki?

Jak donosi Gazeta.pl, centrala PiS ma dziś bardzo twardy orzech do zgryzienia. Prezes ma serdecznie dość podważania oficjalnej linii partii, z drugiej strony nie może sobie pozwolić na utratę choćby jednego członka. A tu pani Anna Maria Sierakowska organizuje sobie kolejne wyskoki i oficjalnie bawi się z władzą w kotka i myszkę.

Sierakowska pod koniec września zdecydowała się współtworzyć nowy ruch antyszczepionkowy Polska Jest jedna. Założyła go wspólnie z takimi osobami (osobliwościami) jak dziennikarz Jan Pospieszalski, były poseł Ligi Polskich Rodzin Jan Łopuszański, małżeństwo Karolina i Tomasz Elbanowscy, prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech i były szef GIS Zbigniew Hałat. Wszyscy publicznie sprzeciwiają się szczepieniom, m.in. przeciw COVID-19.

Kaczyński wyrzuci Sierakowską z PiS?

Anna Maria Sierakowska podpadła władzom partii, która od miesięcy nawołuje do szczepień i przez ruchy antyszczepionkowe boryka się z coraz większymi problemami w tej kwestii. To zresztą nie pierwszy raz - wielokrotnie w przeszłości głośno negowała potrzebę zaszczepienia społeczeństwa. Raz nawet obrażona wyszła z sali Sejmowej, bo kazano jej założyć maseczkę.

My Polacy nie jesteśmy populacją do wyszczepienia, jesteśmy wolnymi ludźmi, którzy sami decydują o tym, co jest dla nich dobre, sami decydują o własnym zdrowiu, w ramach własnej wolności i odpowiedzialności. To musi być nasz wolny wybór

- mówiła w czasie konferencji prasowej otwierającej ruch Anna Maria Sierakowska.

Władze PiS mają pani Sierakowskiej serdecznie dość i grożą jej usunięciem z szeregów. Sprawę uważają za przypadek beznadziejny - bo z jednej strony wizerunek, z drugiej sejmowa większość. Jak tu wybrać większe dobro?

Naszym ograniczeniem jest, niestety, rzeczywistość polityczna. Jeśli będzie taka sytuacja i taka stabilność większości sejmowej, że pozwoli to nam na utemperowanie jej albo rozstanie, to się na pewno wydarzy

- mówi jeden z polityków PiS.

Skoro wychodzi obrażona, bo nie ma maseczki, a głosowania w Sejmie jak na razie wciąż układają się po naszej myśli, to znaczy, że nie jest niezbędna, więc może do rozwiązania tego problemu dojdzie wcześniej, niż myśleliśmy 

- zastanawia się inny ważny członek PiS w rozmowie z Gazeta.pl.

Jarosław Kaczyński wściekły za negowanie szczepień

Sam Jarosław Kaczyński wyskoki Anny Sierakowskiej znosi ponoć wybitnie ciężko. Osoba z otoczenia prezesa mówi wprost: jest wściekły.

Znam prezesa od wielu lat, ale była to na pewno jedna z jego bardziej żywiołowych reakcji, jakie miałem okazje obserwować - czytamy.

Tymczasem warto przypomnieć, że Jarosław Kaczyński jest zaciekłym zwolennikiem szczepień. Swego czasu zapowiadał nawet, że jeśli proszenie i zachęcanie nie pomogą, trzeba będzie wprowadzić w Polsce środki przymusu.

Nasilają się nowe warianty koronawirusa. Musimy osiągnąć zbiorową odporność. Trzeba podjąć wszystkie możliwe przedsięwzięcia, zarówno zachęty do szczepień, jak i bardziej rygorystyczne kroki 

- mówił jeszcze w sierpniu.

Czytaj także
Przeczytaj więcej