18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wywiozą go na taczce?

KACZYŃSKI ZAPOWIADA CZYSTKI W PiS? Straszy własnych członków

Emilia Waszczuk
03.07.2021  16:37
Jarosław Kaczyński zapowiada czystki. Posłowie PiS bili mu brawo - nie zrozumieli?
Jarosław Kaczyński zapowiada czystki. Posłowie PiS bili mu brawo - nie zrozumieli? Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Jarosław Kaczyński wygłosił długie i zaskakujące przemówienie. Na zjeździe członków partii mówił o niepowodzeniach kolejnych rządów PiS i straszył członków czystkami oraz zakończeniem nepotyzmu. O dziwo zgromadzeni bili mu gromkie brawa - czyżby nie zrozumieli, o czym do nich mówi?

W sobotę odbyły się dwa wielkie wydarzenia polityczne. Pierwsze to kongres Platformy Obywatelskiej, w czasie którego oficjalnie już swój powrót ogłosił Donald Tusk. Polityk wygłosił mocne i ostre przemówienie, w którym ostrzegał Jarosława Kaczyńskiego przed ciężką przyszłością i nazwał go wicepremierem niebezpieczeństwa.

Drugie wydarzenie to długo zapowiadany zjazd PiS połączony z wyborami nowych władz w partii. Na stanowisko prezesa kandydował jeden jedyny człowiek, ten sam, który ogłosił kolegom, że ich  żony, bracia i przyjaciele nie będą dłużej pracować w spółkach skarbu państwa, a każdy, kto zacznie się mu sprzeciwiać, zostanie wyklęty.

Kaczyński szuka winnych porażek PiS

Jarosław Kaczyński w końcu zauważył, że źle się dzieje i zaczął szukać winnych tego stanu. Wie, że poparcie społeczeństwa dla rządów PiS topnieje, wie, że ciężko mu będzie utrzymać władzę. Dopytywał więc zebranych, cóż złego wydarzyło się w partii, że ludzie przestają im ufać?

Skoro jest tak dobrze, to dlaczego nasze sondaże są dzisiaj niższe, niż wynik, który uzyskaliśmy w wyborach?Gdyby je przeliczyć na głosy w Sejmie, to dzisiaj nie mieliby bezwzględnej większości

- mówił zasmucony Jarosław Kaczyński w czasie sobotniego zjazdu PiS.

Prezes sam dostrzegł problemy, jakie sprowadził na partię, uparcie jednak twierdzi, że nie mógł zrobić inaczej...

Sprawa decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji - a pamiętajcie, że Trybunał nie mógł wydać innej decyzji, w świetle tej Konstytucji, inna decyzja była niemożliwa; że COVID; że może Piątka dla zwierząt; że może jeszcze jakieś inne przyczyny - wyliczał prezes.

Jarosław Kaczyński zapowiada czystki i koniec nepotyzmu

To jednak nie koniec zaskakujących fragmentów wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego. Szef partii rządzącej ogłosił, że zacznie robić czystki. I to zarówno w partii, jak i w administracji oraz spółkach skarbu państwa. Jeśli danego w sobotę słowa dotrzyma, dla wielu członków PiS oznacza to wyrzucenie z intratnych stanowisk dziesiątków osób powiązanych z posłami, posłankami i innymi działaczami partii.

W naszej administracji jest wciąż wielu ludzi, którzy nam źle życzą. I jest też wielu ludzi, którzy może życzą nam dobrze, ale strasznie się boją podejmowania decyzji. Trzeba z tymi ludźmi się rozstać

- ogłosił Jarosław Kaczyński na kongresie PiS.

Jeżeli chcemy otworzyć tym kongresem drogę do zwycięstwa, to musimy podjąć uchwałę sanacyjną dotyczącą tych zjawisk, szczególnie nepotyzmu - zapowiedział.

Czy gdy już członkowie PiS wrócą do domów i przeanalizują słowa prezesa, zacznie się bunt?