18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

DOBRZE BYĆ BLISKO PREZESA

KIEROWCA KACZYŃSKIEGO ZAROBIŁ W PIS MAJĄTEK. Kasy jak lodu

07.07.2022  09:41
Kierowca prezesa dorobił się dzięki piS olbrzymiego majątku
Kierowca prezesa dorobił się dzięki piS olbrzymiego majątku Fot: MAREK LASYK/REPORTER

Praca dla prezesa PiS popłaca? Kierowca i prawa ręka Jarosława Kaczyńskiego nie ma na co narzekać. Przez kilka lat rządów partii, Jacek Cieślikowski dorobił się ogromnego majątku.

Nie tylko Jarosław Kaczyński żyje jak pączek w maśle, ale i osoby z jego otoczenia. Donosiliśmy ostatnio o olbrzymim majątku prezesa PiS i gigantycznej wartości willi na Żoliborzu, w której mieszka. Biedaczek jest tak bogaty, że niedawno jego prawnicy płakali, że wykonanie wyroku sądu to dla niego krok do... bankructwa. Mimo olbrzymich dochodów twierdzili, że polityk jest dość biedny.

Teraz dziennikarze "Super Expressu" wzięli pod lupę zarobki i majątek jednego z najwierniejszych ludzi Jarosława Kaczyńskiego. Mowa tu o jego... kierowcy. Okazuje się, że 49-letniemu Jackowi Cieślikowskiemu służba prezesowi PiS się wybitnie opłaca.

Olbrzymi majątek kierowcy Kaczyńskiego

Jacek Cieślikowski zaczynał jako kierowca, z biegiem lat i coraz dłuższym stażem pracy dla PiS, jego stanowiska i obowiązki się zmieniały. A majątek rósł jak na drożdżach. W 2015 roku, gdy partia przejmowała władzę, miał na koncie 325 tysięcy złotych oszczędności. Na koniec 2021 roku dysponował oszczędnościami w kwocie 341 tysięcy złotych. Dlaczego, mimo upływu sześciu lat i wysokich zarobków, udało mu się zaoszczędzić tylko dodatkowych kilkanaście tysięcy? Bo inwestował. I to w konkrety.

W 2015 roku Jacek Cieślikowski został asystentem prezesa PiS ds. koordynacji struktur w terenie oraz głównym specjalistą ds. floty i logistyki. W 2021 roku piastował już stanowisko kierownika działu transportu i asystenta prezesa partii. W tym czasie zarobił 1 milion 100 tysięcy złotych! Tylko w pierwszym roku rządów Prawa i Sprawiedliwości jego majątek powiększył się o 143 229,97 złotych. A to tylko pieniądze, które otrzymał w ramach umów z PiS.

Ile zarabia Cieślikowski?

Co ciekawe, w ubiegłym roku Cieślikowski zarobił mniej, niż w roku 2015 - 136 803,39 zł. Nie znaczy to jednak, że wiedzie mu się gorzej. Nic z tych rzeczy. Przez lata dorobił się bowiem nowych funkcji, oczywiście powiązanych z partią. Zasiada m.in. w radzie nadzorczej spółki Srebrna, skąd w 2021 roku przybyło mu 18 tysięcy złotych, czy w spółce Geranium, która przyniosła mu 21 tysięcy złotych. Grosz do grosza, będzie kokosza. W sumie w ubiegłym roku Cieślikowski zarobił więc 205 870 złotych, co daje 17,5 tys. złotych miesięcznie.

Wspomnieliśmy już o inwestycjach Jacka Cieślikowskiego, które wprawdzie nie pozwoliły mu zaoszczędzić nowej gotówki, ale znacząco zwiększyły jego majątek. Przez lata nabył trzy budynki mieszkalne i zakupił działki budowlane oraz grunty rolne. Jak donosi "SE", na jego majątek składają się dziś: dom o powierzchni 243,15 mkw. wart 550 tys. złotych, dom o powierzchni 267,73 mkw. wart 250 tys. zł i dom o powierzchni 117,4 mkw. wart 200 tys. zł, a także grunty rolne (12 834 mkw.) warte 400 tys. zł i działki budowlane (10 347 mkw) o wartości 1 mln 250 tys. zł!

Czytaj także