18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

sondaż

KLĘSKA PiS. Polacy coraz bardziej nienawidzą rządu

Emilia Waszczuk
20.04.2022  16:34
Polacy mają dość rządów PiS?
Polacy mają dość rządów PiS? Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Polacy krytycznie oceniają pracę premiera i prezydenta oraz rządy PiS w Polsce. Kolejny sondaż nie daje Zjednoczonej Prawicy zbyt dużych szans na reelekcję.

Kolejny sondaż, po którym nasi włodarze powinni podjąć refleksję nad swym postępowaniem. Kantar sprawdził, w jakim stopniu wyborcy są zadowoleni z rządu PiS. Partia, Mateusz Morawiecki, Andrzej Duda... wszyscy wypadają w nowym badaniu tragicznie.

Polacy niezadowoleni z rządów PiS

Jak wynika z badania Kantar przeprowadzonego w kwietniu, z pracy rządu PiS i Solidarnej Polski zadowolonych jest zaledwie 31 procent obywateli. Aż 58 procent Polaków ich działania oceniło negatywnie. O dziwo, w porównaniu z marcem, rząd zyskał w oczach obywateli - dobrze ocenia go 3 pkt proc. więcej osób, źle o 1 pkt proc. mniej.

Źle Polacy myślą też o samym szefie rządu, premierze Mateuszu Morawieckim. Jego pracę źle ocenia 58 procent badanych, dobrze 32. Przed miesiącem wyniki miał biedaczek nieco lepsze - niezadowolenie wyrażało wtedy 57 proc. badanych.

Wielkich powodów do radości nie ma także Andrzej Duda. Praca prezydenta nie podoba się aż 54 proc. Polaków, dobrze ocenia ją 37 procent ankietowanych.

PiS nie utrzyma władzy

Zaledwie dzień wcześniej Kantar opublikował wyniki innego sondażu i tu również rządzący nie dostali dobrych wieści. Według badania w najbliższych wyborach na Zjednoczoną Prawicę głos oddałoby 30 procent obywateli. To stanowczo za mało, by utrzymać władzę i zbudować rząd. A koalicji nie ma z kim tworzyć...

Czytaj także