18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

winny się tłumaczy?

PILNA KONFERENCJA PREMIERA MORAWIECKIEGO

27.04.2021  12:46
PILNA KONFERENCJA MORAWIECKIEGO. Premier do dymisji?
PILNA KONFERENCJA MORAWIECKIEGO. Premier do dymisji? Fot: TVP Info/Printscreen

Poważne oskarżenia, afera w rządzie i nagła konferencja Mateusza Morawieckiego. Premier poda się do dymisji, czy będzie udawał, że nic się nie stało i mówił o pandemii?

Wtorek zaczął się ujawnieniem wielkiej afery w kancelarii Premiera. Jak donosi Onet, premier Mateusz Morawiecki i szef KPRM Michał Dworczyk mieli działać na szkodę państwa. To szef rządu odpowiada za zmarnowanie ponad 70 milionów złotych na wybory kopertowe, a nie jak sądzono, Jacek Sasin. Teraz premierowi grozi odpowiedzialność karna, postawienie przed Trybunałem Stanu, rozpad rządu i gigantyczna kara finansowa.

Informacje o szokującym raporcie NIK zostały opublikowane z rana, a niewiele później Centrum Informacyjne Rządu zapowiedziało pilną konferencję Mateusza Morawieckiego. Czy premier wytłumaczy się z działań wokół wyborów prezydenckich, a może od razu ogłosi, że podaje się do dymisji? jest jeszcze jedna opcja: Mateusz Morawiecki będzie udawał, że nic się nie stało i całkowicie zignoruje temat, a w zamian opowie na przykład o tym, jak wygrywa z pandemią.

Pilna konferencja premier. Morawiecki wszystko wyjaśni?

Konferencja prasowa zaplanowana została na godzinę 12.30. W czasie wystąpienia przed kamerami, Mateusz Morawiecki - zgodnie z przewidywaniami - całkowicie pominął temat afery wyborczej. Zajął się za to pandemią i Krajowym Planem Odbudowy po pandemii koronawirusa.

We wtorek odbyło się spotkanie przedstawicieli rządu z przedstawicielami Lewicy. Po nim ci drudzy ogłosili wielki sukces - w zamian za poparcie udzielone PiS przy przyjmowaniu Krajowego Planu Odbudowy, partia rządząca miałaby przystać na całą listę twardych warunków, stawianych przez Lewicę. Wśród nich między innymi budowa tanich mieszkań pod wynajem, przekazanie ponad miliarda euro szpitalom powiatowym czy powołanie Komitetu Monitorującego Wydatki.

Premier Mateusz Morawiecki w czasie konferencji prasowej poinformował, że w starciu z pandemią wszystkie partie polityczne muszą działać ponad podziałami i na ślepo, zawierzając PiS, opozycja musi poprzeć ich ustawę o zasobach własnych. W górnolotnych słowach opowiadał o tym, jak świetlana przyszłość czeka Polaków dzięki działaniom partii. 

Dzięki rekordowo wynegocjowanym środkom z UE - zarówno nowemu programowi budżetowemu na 7 lat, jak i KPO - możemy z nadzieją wyglądać końca kryzysu gospodarczego i liczyć na to, że szybkie odbicie gospodarcze stanie się rzeczywistością

- mówił premier, atakując przy okazji atakując opozycję i zapewniając, że dzięki PiS Polska będzie krajem mlekiem i miodem płynącym.

To nie są abstrakcyjne środki, tylko konkretne pieniądze: na remont szpitala, gdzie leczą się rodzice, na drogi szybkiego ruchu, koleje, którymi Polacy jeżdżą do pracy i budują polską gospodarkę - mówił. - Dziś ponad podziałami politycznymi liczy się Polska. Rząd PiS skutecznie wynegocjował dużą pulę środków. Nie można stosować strategii "na złość" Polsce - dodał.

Czytaj także
Przeczytaj więcej