18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jakie czasy, takie decyzje

KONIEC 500 PLUS?! Rząd zawiedzie Polaków

15.07.2022  11:09
Koniec 500 plus w Polsce?!
Koniec 500 plus w Polsce?! Fot: MONKPRESS/East News

500 plus stanie się niedługo reliktem przeszłości? W obecnych, trudnych czasach, rząd będzie uciekał się do różnych decyzji by ratować swoje interesy.

500 plus to sztandarowy projekt PiS-u, który w dużej mierze przyniósł im zwycięstwo w wyborach. Jednakże specjaliści od HR-u zapewniają, że korzyści finansowe krótko utrzymują pracowników w firmach - ten sam efekt może się powielać w przypadku politycznych benefitów. 

500 plus na początku był przewidziany na każde kolejne dziecko w rodzinie. Już widać, że partii grunt zaczął się nieco palić pod nogami, bo z roku na rok jest on poszerzany. Już teraz obejmuje również pierwsze dziecko. Patrząc zaś na to, co dzieje się ze światem, inflacją i naszą codziennością - teraz wypadałoby świadczenie podnieść.

Koniec 500 plus w starej formie?

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg pojawiła się na antenie Polsat News. Podczas telewizyjnej rozmowy podtrzymała swoje stanowisko dotyczące waloryzacji 500 plus. Zapewniała jednak, że ani w tym, ani w przyszłym roku świadczenie nie zostanie podniesione, chociaż wyraźnie jest taka potrzeba.

Polityka prorodzinna to systematyczne wsparcie. 500 plus było rozszerzane, do tego rozszerzaliśmy dodatkowymi świadczeniami. Wraz z Polskim Ładem wszedł Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, czy dofinansowanie na żłobek […] dzisiaj rodzic, który wychowuje dziecko, może liczyć na wsparcie finansowe od państwa

- podkreśliła na antenie Polsatu.

Wyborcy zaczęli 500 plus traktować jako coś oczywistego. Pytanie, czy nie pojawią się głosy oburzenia, kiedy takie dofinansowanie domowego budżetu zwyczajnie się skończy. Czujecie się bezpiecznie w rękach rządzących?

logo Tu się dzieje