18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

DO LAMUSA!

KONIEC KACZYŃSKIEGO I TUSKA Liderzy PiS i KO na emeryturę

09.05.2022  16:40
Tusk i Kaczyński do lamusa? Panowie powinni iść na emeryturę
Tusk i Kaczyński do lamusa? Panowie powinni iść na emeryturę Fot: Tomasz Jastrzębowski/REPORTER

Polacy mają dość starej gwardii i polecają liderom politycznym udanie się na spoczynek. A już zwłaszcza prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Polacy chcą nowej, młodej siły - wynika z najnowszego sondażu Instytutu Pollster przeprowadzonego na zlecenie "Super Expressu". Zdecydowana większość wyborców poleca Jarosławowi Kaczyńskiemu i Donaldowi Tuskowi udanie się na zasłużoną emeryturę.

Tusk i Kaczyński do lamusa

W najnowszym badaniu Pollster zadano ankietowanym pytanie: czy Jarosław Kaczyński powinien udać się na emeryturę? Pomysłowi temu przyklasnęło aż 66 procent respondentów, a kolejnych 18 procent wskazało odpowiedź "raczej tak". Przeciwnych było zaledwie 16 procent badanych.

W tym samym sondażu sprawdzono, jak duży odsetek wyborców chciałoby, by z polityki wycofał się już i przeszedł na emeryturę Donald Tusk. Tu zdecydowanych na odsunięcie polityka od pracy było dużo mniej osób - zdecydowanie za było 46 procent, "raczej 15. 40 procent badanych chce, by były premier nadal aktywnie uczestniczył w życiu politycznym.

Emerytury Tuska i Kaczyńskiego. Niezłe sumy

Co ciekawe, Jarosław Kaczyński na emeryturze już jest. Świadczenie pobiera już od dawna, a na jego konto wpływa co miesiąc około 7 tysięcy złotych (w sumie w 2020 roku dostał z tego tytułu 85,7 tysięcy złotych). Jednocześnie polityk ciągnie pensje z Sejmu.

Donald Tusk na emeryturę dopiero się wybiera, ale europejską. O tej z ZUS-u jeszcze nie myśli. Świadczenie za pracę dla UE pobierać będzie od wiosny 2023 roku, a na jego konto wpływać ma nawet około 25 tysięcy złotych! Gdy już zdecyduje się na emeryturę Polską, dostawać ma dodatkowych ok. 9 tysięcy złotych!

logo Tu się dzieje