18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sondaż

KONIEC OBECNEGO RZĄDU?! Polacy mają dość

22.10.2021  21:48
PiS straci władzę?
PiS straci władzę? Fot: Adam STASKIEWICZ/East News

Najnowszy sondaż CBOS zbadał zadowolenie Polaków z obecnego rządu. Jak się okazuje, bardzo duża grupa osób ma dość obecnych polityków i z wielką nadzieją czeka na zmianę.

PiS od wielu lat utrzymuje się u sterów polskiej władzy, ale teraz wszystko może się zmienić. Polacy mają serdecznie dość rządzących polityków i po latach domagają się zmiany. Najnowszy sondaż CBOS nie pozostawia wątpliwości.

W październiku działalność rządu dobrze ocenia 39 proc. badanych, a źle - 46 proc. - wynika z sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej. 46 proc. wyraża niezadowolenie z tego, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki, a 38 proc. odnosi się do tego pozytywnie.

Czerwona kartka dla obecnego rządu

Zdania w sprawie tego, jak oceniają obecny rząd, nie ma 15 proc. respondentów. Badanych zapytano również o ich opinie na temat polityki gospodarczej w naszym kraju.  53 proc. badanych uważa, że nie stwarza ona szansy na poprawę sytuacji gospodarczej, zaś przeciwnego zdania jest 34 proc. respondentów. Zdania w tej sprawie nie ma 13 proc. respondentów.

Na koniec zbadano również społeczny odbiór premiera Mateusza Morawieckiego i tu również większość narodu pokazuje politykowi czerwoną kartkę. Czy myślicie, że rządzący czują na karku chłodny oddech zawiedzionych oczekiwań?

Badanie to zostało przeprowadzone w ramach procedury mixed-mode na reprezentatywnej imiennej próbie pełnoletnich mieszkańców Polski, wylosowanej z rejestru PESEL. Każdy respondent wybierał samodzielnie jedną z metod: wywiad bezpośredni z udziałem ankietera lub wywiad telefoniczny po skontaktowaniu się z ankieterem CBOS. 

Badanie zrealizowano w dniach od 4 do 14 października 2021 r. na próbie liczącej 1161 osób. Czy to dla rządu wystarczające ostrzeżenie?