18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Żegnamy PiS?

KONIEC RZĄDU nadciąga. Terlecki podał datę

22.09.2020  12:34
Koniec rządu jest kwestią czasu?
Koniec rządu jest kwestią czasu? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Koniec rządu może być tylko kwestią czasu. Szef klubu PiS Ryszard Terlecki podał datę kolejnych spotkań, które mogą zaważyć na politycznej przyszłości całego kraju.

Kto by pomyślał, że ustawa dotycząca praw zwierząt (tzn. piątka dla zwierząt) zaprowadzi nasz rząd na skraj rozpadu koalicji? Szef klubu PiS Ryszard Terlecki poinformował już o kolejnych spotkaniach, które będą kluczowe dla przyszłości rządu. 

Nocą spotkali się już Jarosław Kaczyński ze Zbigniewem Ziobro i Mateusz Morawiecki z Jarosławem Gowinem. Teraz czas na spotkania w świetle dnia, które mogą poskutkować ważnymi dla nas wszystkich decyzjami.

Koniec rządu to kwestia czasu?!

Jak potwierdził Ryszard Terlecki, rozmowy ws. przyszłości Zjednoczonej Prawicy rozpoczną się w środę o godzinie 13. 

W tym tygodniu natomiast możemy się spodziewać decyzji co do kwestii funkcjonowania rządu, jego składu, w sensie mówię tutaj o koalicjantach w tej chwili

- poinformował wcześniej rzecznik rządu Piotr Müller.

Jeśli rozmowy nie doprowadzą do pojednania, możliwe, że odbędą się przyspieszone wybory lub będziemy mieli rząd mniejszościowych. Po głosowaniu nad ustawą o prawach zwierząt, Ryszard Terlecki, jak i inni ważni politycy PiS podkreślali, że koalicja właściwie już przestała istnieć.

Dużo mówi się o potencjalnej dymisji Zbigniewa Ziobro, ale do tej pory nie zapadły oficjalne decyzje, albo nie zostaliśmy o nich poinformowani. 

Zbigniew Ziobro dostał pewne propozycje, dotyczące tego, jak ma wyglądać nasza współpraca w obrębie koalicji, którą tworzymy. Ponieważ nie do końca się z tego wywiązał, to wpadł w tarapaty, w których teraz się znajduje

- mówił na ten temat poseł PiS Zbigniew Girzyński w rozmowie z portalem wp.pl. 

Wszystko wyjaśni się w najbliższych dniach.

logo Tu się dzieje