18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

W końcu!

KONIEC STANU EPIDEMII W POLSCE! Wszystkie restrykcje OUT

Emilia Waszczuk
26.05.2021  12:23
Koniec stanu epidemii w Polsce. Wszystkie obostrzenia do kosza
Koniec stanu epidemii w Polsce. Wszystkie obostrzenia do kosza Fot: Planeta.pl

Wolność nadciąga? PiS rozważa całkowite zniesienie obostrzeń i pożegnanie stanu pandemii. Decyzje zapadną w najbliższych tygodniach.

Rzad PiS rozważa całkowite zniesienie stanu epidemii w Polsce. To oznacza nie tylko oficjalne pożegnanie się z koronawirusem, ale też skasowanie wszelkich obostrzeń, zakazów i limitów. Kiedy i czy na pewno możemy liczyć na powrót do normalności?

Temat podjął w środę rano wiceminister infrastruktury Marcin Horała. Polityk PiS w rozmowie z Radiem ZET potwierdził, że rząd powinien zająć się tematem już w najbliższych tygodniach.

W czerwcu ta sprawa będzie rozważana. Czy rząd zdecyduje, to się okaże, po rozważeniu, po opinii epidemiologów – powiedział.

Zmiany w obostrzeniach. Nowe decyzje

zanim rząd zdecyduje o całkowitym zniesieniu wszystkich obostrzeń, sukcesywnie odmraża kolejne branże. Już w piątek 28 maja w życie wejdą zapisy rozporządzenia otwierające m.in. gastronomię i luzujące obostrzenia w hotelach. We wtorek niespodziewanie pojawiła się informacja o odblokowaniu koncertów, jednak - póki co - tylko na wolnym powietrzu i z wieloma haczykami.

Wiadomo też, że jeszcze przed weekendem minister zdrowia Adam Niedzielski powinien przedstawić obywatelom dalszy plan odmrażania na czerwiec. W nim znaleźć się może zapis o odblokowaniu imprez masowych, co w czasie wtorkowej konferencji prasowej zasugerował Michał Dworczyk.

Czytaj także
Przeczytaj więcej