18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dobre wiadomości?

KONIEC stanu epidemii w Polsce?! Wieść się niesie

06.06.2021  12:39
Koniec stanu epidemii?
Koniec stanu epidemii? Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Koniec stanu epidemii w Polsce lada chwila zostanie ogłoszony przez rząd? W obliczu spadku liczby zakażeń w kraju - wszyscy tylko na to czekają, mając nadzieję na dobre wieści i ostateczny powrót do normalności.

Od paru tygodni możemy śmiało stwierdzić, że szczepienia na Covid-19 działają i stoimy w obliczu ostatecznego pokonania epidemii koronawirusa. Tym samym wielu Polaków czeka na twarde decyzje ze strony rządu. Czy możemy spodziewać się ogłoszenia końca stanu epidemii i stuprocentowego powrotu do normalności?

Koniec stanu epidemii w Polsce?!

Ostatnio minister zdrowia ogłosił niemalże koniec wszystkich obostrzeń - wciąż jednak oficjalnie znajdujemy się w wyjątkowym stanie epidemii, który w razie potrzeby będzie umożliwiał politykom twarde decyzje względem Polaków.

Ponad rok walki z pandemią koronawirusa i zamknięcia w domu - bardzo mocno dał nam się we znaki. Wiele osób psychicznie z ledwością wytrzymywało ostatnie chwile tego napięcia i strachu, mnóstwo Polaków mierzy się również z kryzysem natury zawodowo ekonomicznej. 

Z tej przyczyny na jednej z niedawno zwołanych konferencji prasowy, minister zdrowia Adam Niedzielski zapewnił wszystkich zgromadzonych na miejscu i przed medialnymi ekranami, że systematyczne luzowanie obostrzeń nie wywołuje negatywnych skutków w skali kraju - z tej przyczyny możemy w końcu pójść o krok dalej i otworzyć jeszcze więcej dziedzin życia.

"Wprowadzamy w 1. etapie niewielkie zmiany. Dotyczą one okresu od 6 do 25 czerwca"- zapowiada szef MZ. "Otwarte zostaną sale zabaw (1os./15m2), od 6 czerwca można organizować wesela i imprezy do 150 osób, w transporcie zbiorowym obowiązywać będzie 75% całkowitego obostrzenia". To faktyczne powiew wolności, ale kiedy będziemy mogli odetchnąć pełną piersią? Wszyscy trzymamy kciuki za jak najszybsze decyzje rządzących.

Czytaj także
Przeczytaj więcej