18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

kiedy lockdown?

Rząd wprowadzi nowe obostrzenia? ZMIANA PLANÓW, jest zapowiedź

Emilia Waszczuk
09.09.2021  13:10
Lockdownu nie będzie? rząd zmienia taktykę
Lockdownu nie będzie? rząd zmienia taktykę Fot: Pawel Wodzyński/East News

Czwarta fala koronawirusa nie przyniesie zbyt wielu zakażeń i dodatkowe obostrzenia nie będą potrzebne? Piotr Müller zdradza najnowsze plany rządu na walkę z pandemią. 

Pandemia koronawirusa odradza się, a czwarta jej fala staje się faktem. W czwartek 9 września mamy już ponad 500 przypadków zakażeń z jednej doby. Gdy liczba ta przekroczy 1000, rząd wprowadzać ma dodatkowe restrykcje.

Wstępnie politycy zapowiadali nowe kroki ku zapobieganiu pandemii już w połowie września. Teraz ich podejście się zmienia, a lokalne lockdowny i ewentualne zakazy czy utrudnienia odwlekają się w czasie. Do kiedy?

Lockdownu nie będzie? Piotr Müller komentuje

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował w czwartek, że przynajmniej do końca września nie ma planów wprowadzania w Polsce dodatkowych obostrzeń. Jego zdaniem liczba wykonanych w kraju szczepień znacząco wpłynęła na tempo zakażeń i skalę zachorowań. Nie ma – przynajmniej na razie – podstaw do ograniczania wolności obywateli.

Trochę optymistycznie patrząc wydaje się, że liczba osób zaszczepionych i tych, które się jeszcze szczepią, faktycznie spowodowała bardzo mocne obniżenie liczby zachorowań i że zmiana regulacji nie będzie potrzebna. Do końca września zmian nie planujemy

– oznajmił w rozmowie z Wirtualną Polską.

Jego zapowiedzi nie oznaczają jednak, że do końca września na sto procent nic się nie zmieni i że czwarta fala nie wybuchnie nagle z całą mocą. Rząd jest przygotowany na niemiłe niespodzianki i w razie niebezpieczeństwa będzie działać.

logo Tu się dzieje