18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

COVID-19 W SEJMIE!

PiS: mamy koronawirusa pod kontrolą

Emilia Waszczuk
02.03.2020  11:04
PiS: mamy koronawirusa pod kontrolą
PiS: mamy koronawirusa pod kontrolą Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Koronawirus COVID-19 dotarł do polskiego Sejmu. W budynku przy ulicy Wiejskiej w Warszawie spotkali się politycy wszystkich partii. PiS próbuje przekonać Polaków, że panują nad sytuacją.

W poniedziałek polscy politycy zajmują się tylko jednym - koronawirusem. COVID-19 dotarł do Sejmu. Rząd od rana debatuje na temat niebezpiecznej choroby.

Choć w Polsce nie podano jeszcze oficjalnych informacji o zarażonych, politycy nagle zaczęli poważnie zajmować się tematem. W niedzielę wieczorem niespodziewanie zapowiedzieli plany przyjęcia ustawy antywirusowej. Chcą ją przyklepać już w poniedziałek.

Koronawirus w Sejmie

Skąd tak nagłe poruszenie i pęd do zmiany prawa? Chodzi o troskę o obywateli czy pewność, że za chwilę COVID-19 zostanie stwierdzony w naszym kraju?

W Sejmie minister zdrowia Łukasz Szumowski po raz kolejny przekonywał Polaków, że rząd panuje nad sytuacją i jest gotowy na epidemię.

Chciałem poinformować pana prezydenta i Wysoką Izbę, jak jesteśmy przygotowani na koranowirusa

- powiedział Szumowski, po czym zaczął przekonywać, że rząd PiS pracuje nad ochroną Polaków przed wirusem już od połowy stycznia. Zaapelował też do posłów (głównie opozycji), by nie siali wśród ludzi paniki. Przy okazji powtórzył - w Polsce koronawirusa nie ma.

Wirus niedługo pojawi się w Polsce, to pewne musimy być na to przygotowani - powiedział Szumowski. - Jeśli tylko taki przypadek zostanie potwierdzony, opinia publiczna niezwłocznie zostanie o tym poinformowana.

Polska gotowa na epidemię?

Czy Polska faktycznie jest przygotowana na przyjście koronawirusa? Rząd zapewnia, że tak. Tymczasem do Polaków docierają kolejne szokujące informacji - od niebadania pacjentów i odsyłania ich ze szpitali z kwitkiem, po brak jakiejkolwiek kontroli podróżujących na lotniskach. 

Dyrektorzy szpitali - nie jesteśmy przygotowani. Podróżni wracający z Włoch - nie ma żadnej prewencji, żadnej informacji. Reakcja rządu - robi przedstawienie w Sejmie, które ma odwrócić uwagę od prawdziwego problemu

- napisał na Twitterze poseł KO Maciej Lasek.

Rząd PiS widzi to zupełnie inaczej.

Na lotniskach wdrożyliśmy szczegółowe procedury - przekonywał w Sejmie Mateusz Morawiecki - Jest mierzenie temperatury, kwarantanna, robienie testów - dodał.

Wcześniej poinformował, że Polska była pierwszym państwem w Europie, które zaczęło monitorować epidemię koronawirusa.

Przeczytaj więcej
Komentarze