18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wyprzedzają nas tylko Węgry

KOSZMARNA DROŻYZNA ZALEWA POLSKĘ! Panie Morawiecki, co się dzieje?

Emilia Waszczuk
19.05.2021  21:17
Drożyzna zalewa kraj. Co na to pan premier?
Drożyzna zalewa kraj. Co na to pan premier? Fot: Planeta.pl

Nic nie będzie - powiedział kiedyś klasyk i chyba miał rację. Ceny w Polsce rosną jak opętane i znalazł się winowajca. Mamy prawie najwyższą inflację w całej Europie. Tymi danymi rząd się nie pochwali.

Macie wrażenie, że idąc do sklepu kupujecie mniej a wydajecie więcej? Albo, że zarabiacie tyle samo (lub może nawet więcej), ale stać was na mniej? Nic dziwnego? Inflacja w Polsce szaleje i jest na katastrofalnie wysokim poziomie. Rząd wam tego nie powie, bo nie mają czym się chwalić. Wystarczy jednak spojrzeć w dane.

Poziomy inflacji w poszczególnych państwach policzyła Unia Europejska. Pod lupę wzięli wszystkich swoich członków i wyszło im coś okropnego. Tak galopujących cen jak w Polsce, nie ma prawie nigdzie w całej wspólnocie. Gorzej jest jedynie na Węgrzech, ale czy to powód do radości? Śmiemy wątpić.

Inflacja w Polsce prawie najwyższa w Europie

Według wyliczeń Biura Statystycznego Unii Europejskiej inflacja w Polsce wyniosła w kwietniu aż 5,1 proc. w stosunku do kwietnia ubiegłego roku. Sytuacja Węgrów jest odrobinę gorsza - u nich inflacja wyniosła aż 5,2 proc. Co ciekawe, trzecie miejsce na niechlubnym podium zajmuje Luksemburg, tyle tylko, że tam inflacja wyniosła (rok do roku) 3,3 proc.!

Informacje te są tym bardziej dramatyczne, że średnia inflacja w UE wyniosła w kwietniu zaledwie 2 procent, przekraczamy ją więc ponad dwukrotnie!