18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

biedaczek

KUKIZ PERSONA NON GRATA. Zabiorą mu wszystko, jest skazany na banicję

Emilia Waszczuk
15.08.2021  14:21
Paweł Kukiz skazany na banicję. Nie chcą go w mediach
Paweł Kukiz skazany na banicję. Nie chcą go w mediach Fot: Wojtek Laski/East News

Paweł Kukiz ma gigantyczny problem wizerunkowy. Ex gwiazdor musi się pogodzić z medialną banicją - jego muzyka znika z eteru.

Paweł Kukiz w środę 11 sierpnia zagłosował w Sejmie za zmianami w mediach i wprowadzeniem w Polsce ustawy zwanej "lex TVN". Politykujący ex wokalista zbratał się z Jarosławem Kaczyńskim i zagłosował za ograniczaniem wolności mediów, co mocno nie spodobało się wielu gwiazdom i celebrytom, oraz fanom.

Zewsząd płyną słowa krytyki, dawni fani piosenkarza łamią płyty, muzycy, z którymi nagrywał, publicznie żałują, że mieli z nim do czynienia, a on sam skarży się, że hejt, jaki na niego spłynął, jest gorszy od zaszczucia Pawła Adamowicza. Przypomnijmy tylko - były prezydent Gdańska został zamordowany na oczach setek, jeśli nie tysięcy ludzi w czasie Finału WOŚP.

Paweł Kukiz skazany na banicję

Już pojawiły się głosy, że życie Pawła Kukiza mocno zmieni się po jego ostatnich, politycznych decyzjach. Miłośnicy polskiej muzyki i dawni fani ex muzyka skrzykują się i blokują jego utwory w serwisach streamingowych. Stacje radiowe przestają grać jego muzykę, trwa wielkie niszczenie płyt... A to nie koniec dramatu pana Pawła.

W Warszawie pojawiła się inicjatywa "Wolne media bez Kukiza". Zainicjowana przez dwoje radnych akcja (stoją za nią Anna Auksel-Sekutowicz i Michał Kozioł) zakłada, by nie zapraszać Pawła Kukiza do mediów, nie rozmawiać z nim, nie grać jego muzyki, całkowicie zablokować jego aktywność w przestrzeni publicznej i skazać na zapomnienie.

W środę stałam kilka godzin pod Sejmem. W tłumie ludzi dyskutowaliśmy na temat głosowania, które miało się odbyć dzień później. Kreśliliśmy wspólnie różne scenariusze. Już wtedy wiedzieliśmy, że Jarosław Gowin został zdymisjonowany, więc każdy liczył, że jest szansa na to, aby wolne media pozostały wolnymi

- mówi Anna Auksel-Sekutowicz w rozmowie z WP.

Wiele osób oczywiście zastanawiał fakt, jak zachowa się ugrupowanie Kukiz’15. Choć wiedzieliśmy, że może być różnie, to nikomu nie chciało się wierzyć, że osoba, która przez tyle lat żyła i w sumie nadal żyje z mediów, która ma przyjaciół w różnych telewizjach, która od początku mówiła, że jest antysystemowcem i nie będzie chodziła na żadne układy, na końcu zagłosuje za tak sporną nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji - kontynuuje.

Paweł Kukiz - nowa gwiazda TVP

Nie ma szans, by Paweł Kukiz całkowicie zniknął z mediów w Polsce. Zaraz po głosowaniu w Sejmie okazał się nową gwiazdą mediów publicznych, w tym TVP. Już trwa kreowanie jego wizerunku jako wspaniałego człowieka i raczej nikogo nie zdziwi, jeśli jego muzyka zacznie pojawiać się w eterze częściej. Zupełnie inaczej może być w rozgłośniach czy telewizjach od rządu niezależnych.

Osoby, które stały się sławne m.in. dzięki mediom, powinny stać murem za ich wolnością. Stąd zapewne tak wielu dziennikarzy, artystów, gwiazd deklaruje poparcie dla wszystkich akcji mających na celu obronę ich wolności. Nie wiem, dlaczego nie rozumie tego człowiek, który z artysty stał się politykiem - mówi Auksel-Sekutowicz

logo Tu się dzieje