18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

się porobiło

KUKIZ W KOALICJI Z TUSKIEM? Chce z nim robić politykę!

15.09.2021  11:05
Paweł Kukiz proponuje współpracę Donaldowi Tuskowi
Paweł Kukiz proponuje współpracę Donaldowi Tuskowi Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER, Piotr Molecki/East News, kolaż Planeta.pl

Dziwne rzeczy dzieją się w polityce. Zaprzyjaźniony z PiS Paweł Kukiz nagle proponuje współpracę Donaldowi Tuskowi. Chce razem zmieniać prawo w Polsce.

Paweł Kukiz nie może się zdecydować, czego chce w życiu. Estradowiec najpierw mówił, że polityką gardzi i jeśli kiedyś się nią zajmie, to będzie "szmatą" i poleca pluć mu w twarz, a później założył własne ugrupowanie i został posłem. Gdy to nastąpiło, zapowiadał, że koniec układów, zasiadł w Sejmie by ukrócić niecne praktyki, a później zbratał się z PiS i zaczął grać z nimi nieczysto. Teraz z kolei, zaraz po tym, jak przez głosowanie za Lex TVN odwrócili się od niego przyjaciele i fani, proponuje współpracę Platformie Obywatelskiej!

Kukiz wymyślił sobie, by dla odmiany politykę robić nie z Jarosławem Kaczyńskim, a z Donaldem Tuskiem. W środę w TVP1 zaapelował do lidera PO, by podjął z nim współpracę. Jest gotów stawić czoła nowemu wyzwaniu!

Kukiz w koalicji z Tuskiem?

Pod koniec sierpnia, w czasie Campus Polska, Donald Tusk zapowiedział, że jeśli dojdzie do władzy, będzie chciał uregulować kwestię związków partnerskich. Polityk chce, by partnerzy mieli pełne prawo do odwiedzin w szpitalach, uzyskiwania informacji o stanie zdrowia czy dziedziczenia.

Teraz do zapowiedzi tych odniósł się Paweł Kukiz, który zaproponował Donaldowi Tuskowi współpracę. Twierdzi, że chętnie zajmie się z nim rozpisaniem stosownego referendum, a później zagłosuje zgodnie z wolą wyborców.

Panie Donaldzie, może pan ze swoją partią rozpisać referendum; ja wam pomogę je rozpisać i zagłosuję zgodnie z wolą obywateli, jeśli chodzi o związki partnerskie

- powiedział Paweł Kukiz.

Podkreślił, że w kwestii związków partnerskich decyzję należy oddać obywatelom. To Polacy mieliby zdecydować, czy ich znajomi, sąsiedzi czy mijane na ulicy osoby, mają mieć takie same prawa, czy jednak praw tych trzeba im odmówić. Różność dla wszystkich, czy jednak równi i równiejsi?

Kukiz proponuje PO współpracę

I tu można by się zastanowić, czy Paweł Kukiz kpi z opozycji, czy może faktycznie chce zmian w kraju. Zdaje się, że tym razem nie ma tu żadnych podtekstów. Polityk podkreślił, że pewne kwestie prawnie uregulować trzeba. Jest zwolennikiem wprowadzenia dostępu do informacji dla partnerów czy do dziedziczenia, nie popiera jednak małżeństw osób homoseksualnych i adopcji przez nie dzieci.

Nikt do mnie z taką propozycją nie przychodzi, a doskonale wiecie, że w tej chwili jesteście w stanie razem ze mną tego typu ustawę przegłosować

- powiedział Paweł Kukiz w TVP1.