18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ała

Kaczyński MUSI ODEJŚĆ? Wyborcy PiS zdradzili prezesa!

Emilia Waszczuk
17.09.2021  09:18
jarosław Kaczyński zdradzony przez własnych wyborców!
jarosław Kaczyński zdradzony przez własnych wyborców! Fot: Piotr Molecki/East News

Rekonstrukcja rządu powinna objąć Jarosława Kaczyńskiego? Prezes PiS stanął przed najważniejszym dla siebie jury: własnymi wyborcami. Część z nich nie ma dla niego dobrych wieści.

Od kilku tygodni krążą plotki, jakoby rząd czekała rekonstrukcja. Ta objąć miałaby między innymi człowieka, który twardą ręką trzyma partię i - wbrew logice - decyduje o losach kraju. Mowa oczywiście nie o prezydencie czy premierze, a o "szeregowym pośle" (jak sam siebie swego czasu nazywał) Jarosławie Kaczyńskim.

Prezes PiS miałby pożegnać się ze stanowiskiem wicepremiera do spraw bezpieczeństwa i zająć jedynie przywództwem w partii. Ostatnio jednak dał w jednym z wywiadów do zrozumienia, że na razie podobnych planów sobie nie robi i będzie tworzył rząd co najmniej do końca roku.

Wyborcy Pis zdradzają prezesa

Tymczasem o to, czy Jarosław Kaczyński powinien zostać w rządzie, zapytano obywateli. To, że prezesa nie znoszą i nie chcą wyborcy opozycji i ogólnie większość Polaków, wiadomo nie od dziś. Świadczą o tym choćby kolejne rankingi zaufania, w których notuje wybitnie niskie noty, i rankingi nieufności, w których noty dostaje wybitnie wysokie.

Tym razem jednak o opinię poproszeni zostali wyborcy Prawa i Sprawiedliwości. I fakt, 59 procent z nich twierdzi, że prezes w rządzie zostać powinien, ale... Aż 18 procent osób popierających PiS chce, by Kaczyński z rządu odszedł, a 23 proc. tak bardzo interesuje się stanem polskiej polityki i pracą włodarzy, że nie ma na ten temat zdania.

Smutny obraz świadomości politycznej Polaków to wynik sondażu przeprowadzonego na zlecenie "Super Expressu" przez Instytut Badań Pollster w dniach 13-14 września, na próbie 1048 obywateli.

logo Tu się dzieje