18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Smutek i trwoga

Kaczyński PRZERYWA MILCZENIE. "Nic nie jest dane raz na zawsze"

10.11.2021  15:06
Jarosław Kaczyński przemówił
Jarosław Kaczyński przemówił Fot: STANISLAW KOWALCZUK/East News

Jarosław Kaczyński postanowił przerwać milczenie w dobie kryzysu. Nie odniósł się jednak bezpośrednio do sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Jego słowa dotyczą Dnia Niepodległości.

Jarosław Kaczyński milczy, chociaż wielu wpatrzonych w niego Polaków ma nadzieję na jakieś pocieszenie ze strony prezesa PiS w dobie kryzysu na granicy polsko-białoruskiej.

Szef Prawa i Sprawiedliwości faktycznie przemówił, ale odniósł się do przypadającego w czwartek Dnia Niepodległości. Jego słowa, które padły w wywiadzie dla "Polska Times" są wyjątkowo smutne i przepełnione trwogą.

Jarosław Kaczyński przerywa milczenie

"Niepodległość jest wielkim darem i dobrodziejstwem, którego znaczenia nie sposób przecenić. Dzieje wielu państw, w tym, oczywiście, również i naszej Ojczyzny, dobitnie to w różnych momentach historycznych uwypuklają" - zaczął swoją doniosłą wypowiedź prezes PiS. 

"Uświadamiają, że jedynie w niezależnym państwie jego obywatele mogą najpełniej korzystać ze swobód indywidualnych i grupowych, a tym samym realizować swoje pragnienia oraz twórczo kształtować rzeczywistość" - napisał jeszcze Jarosław Kaczyński. "Pokazują, że tylko w wolności, jaką daje posiadanie własnego organizmu państwowego, można skutecznie budować państwo demokratyczne, sprawiedliwe i uczciwe" - dodał.

Historia równocześnie uczy nas, że nic nie jest dane raz na zawsze, że to, co mamy, możemy nagle utracić w części bądź w całości. Wypadki ostatnich tygodni unaoczniają nam z całą mocą, że w każdej chwili możemy być narażeni na najróżniejsze niebezpieczeństwa

- powiedział prezes PiS, uderzając prawdopodobnie właśnie w ranę trudnej sytuacji na granicy.

Ogarnął Was strach?