18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prezes gra w zielone?

Kaczyński bierze zioło! Lekarz ostrzega prezesa!

Wojciech Kozicki
24.08.2020  09:02
Prezes stawia na terapie ziołami - odlot w PiS?
Prezes stawia na terapie ziołami - odlot w PiS? Fot: Michal Wozniak/East News

Jarosław Kaczyński trzyma się jak stal. Czy ten polityczny Terminator będzie rządził PiS wiecznie? Ujawniono sekret jego długowieczności – prezes stawia na leczenie ziołami. Lekarz ostrzega jednak, że nadużywanie ziół może się źle skończyć.

Jarosław Kaczyński ma 71 lat, a ogrywa opozycję z energią nastolatki. Skąd bierze werwę? Niedawno jego brat cioteczny Jan Maria Tomaszewski w rozmowie z „Super Expressem” ujawnił, że prezes PiS korzysta z usług zielarki, która przyrządza mu „różne mikstury na różne dolegliwości”. Czy to jednak na pewno dobre dla zdrowia Kaczyńskiego?

Kaczyński stawia na leczenie ziołami

„Super Express” zapytał o opinię lekarza posła Zjednoczonej Prawicy Andrzeja Sośnierza. Jego zdaniem zioła Kaczyńskiemu nie zaszkodzą. Ostrzega jednak, że trzeba je brać pod jakimś nadzorem i nie przedawkować.

Wiele leków pochodzi też przecież z ziół, leczenie ziołami jest terapią uznaną, nie są to w większości leki silnie działające... choć niektóre działają bardzo silnie. Nie znam zestawu ziół, które stosuje pan prezes, ale powszechnie są one uznawane za pomocne człowiekowi – powiedział Sośnierz „Super Expressowi”.

Z pamiętnika młodej zielarki

„Poradnik Zdrowie” również ostrzega, że zioła w nadmiarze mogą poważnie zaszkodzić. Nie wolno mieszać ich z lekami, ponieważ mogą zmieniać ich działanie. Zbyt długie stosowanie również może zaszkodzić, więc mniej więcej co pół roku należy odstawić je na kilka miesięcy.

Podobno aż 70 proc. leków pochodzenia roślinnego jest przyjmowanych bez konsultacji z lekarzem. Jeśli jakiś czas po regularnym stosowaniu ziół dopadną nas nudności, wymioty, bóle brzucha czy biegunka, powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Być może są to pierwsze objawy zatrucia ziołami. Warto też pamiętać, by odstawić wszelkiego rodzaju preparaty ziołowe, jeśli czeka nas operacja. Czosnek, miłorząb i żeń-szeń sprzyjają krwawieniom, dziurawiec - zakrzepom, a waleriana przedłuża działanie narkozy– ostrzega „Poradnik Zdrowie”.

 

Przeczytaj więcej
Komentarze