18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ujawnili jego plan

Kaczyński wie jak załatwić Trzaskowskiego

Wojciech Kozicki
16.06.2020  08:49
Trzaskowski na celowniku PiS
Trzaskowski na celowniku PiS Fot: DARIUSZ GACEK/REPORTER/East News

Wybory prezydenckie 2020 lada moment, zbliża się termin głosowania, a sondaże pokazują, że Rafał Trzaskowski może w drugiej turze pokonać Andrzeja Dudę. Okazuje się jednak, że Jarosław Kaczyński ma plan jak wyeliminować prezydenta Warszawy z gry.

Rząd PiS był pewny, że Andrzej Duda wygra w pierwszej turze, gdy jego przeciwniczką była Małgorzata Kidawa-Błońska, której najbardziej na drodze do sukcesu stała ona sama. Z Rafałem Trzaskowskim już tak różowo nie jest. Jak ujawnia „Super Express”, PiS zamierza jednak ostro kombinować, by Duda zdobył drugą kadencję.

PiS kontra Trzaskowski - odwołają wybory?

Tajny informator SE.pl wyznał, że „rozważane są różne polityczne scenariusze” i gotowy jest plan awaryjny. Realne jest nawet wprowadzenie stanu wyjątkowego i przełożenie wyborów w związku z epidemią koronawirusa na Śląsku.

 Kiedy startowała Małgorzata Kidawa-Błońska byliśmy pewni zwycięstwa w pierwszej turze. Teraz, kiedy pojawił się Trzaskowski, boimy się, że przegramy. Nie wykluczam, że w ostatnim momencie zostanie wprowadzony stan wyjątkowy, żeby odłożyć wybory – wyjawił informator SE.pl

„Super Express” twierdzi również, że nawet politycy PO obawiają się niespodziewanego przełożenia wyborów. Jak jednak podkreśla Borys Budka, „są przygotowani na każdy wariant”.

Zagłosuj

Na kogo zagłosujesz w wyborach prezydenckich?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze