18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Na drugą nóżkę...

Kaczyński przejdzie kolejną operację. "Nie chcemy żeby cierpiał"

09.12.2019  07:51
Kaczyński idzie pod nóż, to może być jego polityczna śmierć
Kaczyński idzie pod nóż, to może być jego polityczna śmierć Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Jarosław Kaczyński wciąż ma kłopoty ze zdrowiem. Prezes PiS przeszedł operację kolana i konieczne było wszczepienie endoprotezy stawu kolanowego. Jego stan zdrowia jednak wciąż jest kiepski, czeka go kolejny zabieg chirurgiczny. O termin nie musi się martwić…

Jarosław Kaczyński wyszedł już ze szpitala i dowodzi teraz krajem ze swojego domu na Żoliborzu. Niedawno sam zapowiadał jednak, że na jednej operacji się nie skończy i wykrakał. To już pewne, wkrótce czeka go operacja drugiego kolana. Jak podaje „Super Express”, termin zabiegu wyznaczono po majowych wyborach prezydenckich.

Jak widać, prezes PiS nie musi ustawiać się w kolejkach. To kolejki ustawiają się do niego.

Sytuacja musi być dramatyczna, bo 70-letni polityk niedawno przewidywał, że kolejna operacja będzie wykonana dopiero za rok. Czyżby znowu ból był nie do zniesienia? Jak na razie wyznał jedynie, że czeka go rehabilitacja i chodzenie o kulach, a jego zdaniem „tak nie da się normalnie funkcjonować”. Czy to koniec prezesa PiS w polityce?

Operacja kolana to nie są żarty. Oczymlekarze.pl ostrzega, że że 18% opublikowanych badań opisuje wystąpienie powikłań pooperacyjnych po wspomnianym zabiegu. Są to np.. zakażenia powierzchniowe i głębokie miejsca operowanego, zatorowość płucna, zakrzepica żył głębokich oraz uszkodzenia nerwów kończyny. Ostrzega również, że spośród niemal 100 tys. pacjentów w okresie pierwszych 4 lat po operacji każdego roku zmarło 148 osób, co daje łączną liczbę 600 zgonów.

Jarosław Kaczyński bierze leki przeciwbólowe, bo to kolano go jeszcze mocno boli. Nie chcemy, żeby cierpiał – donosi anonimowy polityk PiS w rozmowie z „Super Expressem”.

Podczas zabiegu chirurg usuwa uszkodzoną tkankę chrzęstną oraz niewielkie fragmenty kości tworzące staw. Następnie na ich miejsce wstawia sztuczny staw z metalu i polietylenu i mocuje go za pomocą kleju kostnego (tzw. cementu). Jeśli po operacji nie wystąpią komplikacje, pacjent spędza w szpitalu mniej więcej 5 dni, po czym przez miesiąc wraca do zdrowia w domowym zaciszu. Do normalnej aktywności powrócić może z kolei w ciągu 2-3 miesięcy - oczymlekarze.pl opisuje zabieg wszczepienia endoprotezy kolana.

Czytaj także