18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

bolesny strzał w serce

Kaczyński dostał najgorszy prezent na urodziny.. Donald Tusk wraca

Emilia Waszczuk
18.06.2021  12:36
Donald Tusk powraca. Jarosław Kaczyński dostał najgorszy prezent na urodziny
Donald Tusk powraca. Jarosław Kaczyński dostał najgorszy prezent na urodziny Fot: WITOLD ROZBICKI/REPORTER

Jarosław Kaczyński ma powody do przerażenia? Według nieoficjalnych ustaleń Donald Tusk naprawdę wraca do polityki i to z przytupem. Wyciekły tajne informacje z szeregów PO.

Jarosław Kaczyński obchodzi 18 czerwca urodziny i jak na złość dokładnie tego samego dnia wyciekły informacje, które mogą sprawić mu wielką przykrość, a nawet zniszczyć życie. Od kilku dni coraz głośniej mówi się o powrocie do polityki największego wroga prezesa – Donalda Tuska. Teraz wydało się, że nastąpić to ma jeszcze w czerwcu, a były premier obejmie bardzo ważną funkcję.

Donald Tusk sam ogłosił niedawno, że do polityki wróci, bo chce by jego dzieci i wnuki żyły w wolnej Polsce. Zanim jednak Platforma Obywatelska przekaże oficjalne wieści w sprawie, politycy spotkali się na rozmowach. Dziennikarze "Polityki" dotarli do ustaleń z tego spotkania.

Tusk powraca... Kaczyński się żegna

Według nieoficjalnych doniesień "Polityki", już 23 czerwca PO miałaby ogłosić, że władanie w partii na powrót przejmuje Donald Tusk. Polityk miałby zastąpić tym samym nielubianego Borysa Budkę i zepchnąć go gdzieś w niziny, by nie drażnił niezadowolonych, potencjalnych wyborców. Chodzą też słuchy, że Budka zostanie szefem Koalicji Obywatelskiej.

Tusk miałby wziąć sobie dwóch zastępców – i tu być może niektórzy się zaskoczą, nie ma bowiem miejsca u boku premiera dla Rafała Trzaskowskiego. Najbliższymi współpracownikami Tuska mieliby zostać jego byli, zaufani ministrowie – Grzegorz Arłukowicz i Radosław Sikorski.

Kaczyński ucieka przed Tuskiem?

Donald Tusk powraca, a Jarosław Kaczyński się żegna. Nie chodzi nam jedynie o robienie znaku krzyża w przerażeniu, a o odejście z rządu. Coraz głośniejsze są bowiem plotki o tym, że prezes PiS nie będzie dłużej wicepremierem i zniknie. Wiadomo już nawet kiedy – bardzo, bardzo szybko.

Czyżby wódz partii rządzącej przestraszył się powrotu swego wroga? Intencje są ponoć zupełnie inne...

Czytaj także
Przeczytaj więcej