18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ojojoj

Kaczyński drży na samą myśl. TUSK WRACA DO POLITYKI

Emilia Waszczuk
04.06.2021  09:40
Spełnia się koszmar Jarosława Kaczyńskiego. Donald Tusk wraca do polityki
Spełnia się koszmar Jarosława Kaczyńskiego. Donald Tusk wraca do polityki Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER, WOJCIECH STROŻYK/REPORTER

Wraca Donald Tusk, wróci wina Tuska? Były premier w TVN24 zapowiedział koniec przyglądania się z boku, jak opozycja idzie na dno. Zamierza działać.

W polskiej polityce nastąpi trzęsienie ziemi? PO i KO odbudują swoją pozycję, PiS spadnie z piedestału, a Jarosław Kaczyński i jego kamraci pospadają ze stołków?

Od dawna wiadomo, że prezes Prawa i Sprawiedliwości boi się jednego polityka – Donalda Tuska. W ostatnim roku przybył mu kolejny wróg, którego należy zwalczać za wszelką cenę – Rafał Trzaskowski. Teraz pojawiła się realna szansa, by panowie połączyli siły i odebrali PiS władzę.

Donald Tusk wraca do polityki?

Były premier Donald Tusk ogłosił właśnie, że zrobi wszystko, by odbudować poparcie dla Platformy Obywatelskiej i obalić Prawo i Sprawiedliwość. „Wszystko” może tu oznaczać to, czego na Nowogrodzkiej boją się najbardziej – powrót do polskiej polityki.

Mentalnie, emocjonalnie, życiowo jestem gotów podjąć każdą decyzję, żeby przywrócić ład demokratyczny w Polsce

– oznajmił Donald Tusk w TVN24.

Były premier wie doskonale, że PO idzie na dno i nie zamierza dalej patrzeć z boku na to tonięcie. Już zaczął rozmawiać z liderami partii, to – zdaje się jednak – nie koniec.

Potrzeba nowej energii, "nowego ładu" w opozycji. Niebo jest limitem, granicą, nie wyznaczam sobie żadnych ograniczeń. Jest u mnie ważna funkcja celu w życiu. Dzisiaj nie mam potrzeby spełnienia jakiś ambicji personalnych, natomiast mam ambicję przywrócenia ładu wolnościowego

– oznajmił, jakoby zapowiadając, że już za momencik namiesza swoim powrotem.

Donald Tusk zmienia zdanie. Chce obalić PiS

Skąd zaś zmiana decyzji? Jeszcze niedawno Donald Tusk cieszył się z emerytury i przekonywał, że do polskiej polityki wracać nie zamierza. Teraz jednak zmienił mu się punkt widzenia – nie myśli już tylko o swej karierze. Chce za to, by jego rodzinie, w tym wnukom, w Polsce żyło się dobrze i by Polska była krajem wolnym nie tylko od PiS, ale też od uprzedzeń czy konserwatywnych zakazów.

Cała moja rodzina, wnuki kochają miejsce, w którym żyją, więc to jest powód, żebym myślał o tym, co się dzieje w Polsce. Chciałbym, żeby doszło tutaj do zmiany politycznej – powiedział
Czytaj także