18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Uff, dojechali. Brawo!

Kaczyński i Morawiecki już w Kijowie. Są zdjęcia!

15.03.2022  19:43
Kaczyński i Morawiecki już w Kijowie. ZDJĘCIA i nowe informacje
Kaczyński i Morawiecki już w Kijowie. ZDJĘCIA i nowe informacje Fot: Ukrainian Presidential Press Office/Associated Press/East News

Sukces! Przyjechali! Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki są już w Ukrainie i bezpiecznie dotarli do Kijowa. Premier na Twitterze opublikował pierwsze zdjęcie z ryzykownej wizyty. Wkrótce spotkanie z prezydentem Ukrainy?

Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki, a także premierzy Czech i Słowacji Petr Fiala i Janez Janša, bezpiecznie dotarli do ukraińskiej stolicy. Polski szef rządu opublikował w mediach pierwsze zdjęcie z Kijowa. Przy okazji nazwał Władimira Putina „okrutnym tyranem” i zaapelował o jak najszybsze zakończenie wojny.

Kaczyński i Morawiecki w Kijowe. Zdjęcie i nowe informacje

Wiadomo już, że Morawiecki oraz wicepremier ds. bezpieczeństwa Kaczyński dotarli do Kijowa pociągiem. Podróż samolotem byłaby zbyt niebezpieczna dla delegacji polityków reprezentujących Unię Europejską, co potwierdził Michał Dworczyk podczas briefingu.

Ta wojna to wynik działań okrutnego tyrana, który atakuje bezbronnych cywili, bombarduje miasta i szpitale na Ukrainie! W jej wyniku świat stracił poczucie bezpieczeństwa, a niewinni ludzie giną i tracą dorobek całego życia. Musimy jak najszybciej zatrzymać tragedię, która dzieje się na Wschodzie. To dlatego, razem z wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim, premierami Petr Fiala i Janez Janša, jesteśmy w Kijowie – napisał Mateusz Morawiecki na Twitterze.

Nie wiadomo gdzie i kiedy dokładnie odbędą się rozmowy z ukraińskimi władzami, w tym prezydentem Zełenskim. Wiemy jedynie, że „przewidziana jest wspólna konferencja premierów Polski, Czech, Słowenii i Ukrainy”. Wiadomo natomiast, że delegacja ma przedstawić pakiet konkretnego wsparcia dla Ukrainy.

Niebezpieczeństwo, które trzeba podejmować w takich sytuacjach, jest czymś nieuniknionym. Tu, po analizie na poziomie nie tylko polskim, bo jak widzicie państwo, ta delegacja jest międzynarodowa, podjęto decyzję, że taki wyjazd musi być przeprowadzony. Nie możemy pozwolić, by Rosjanie kontynuowali te zbrodnicze działania na terenie Ukrainy Kierunkowe decyzje dotyczące wyjazdu zapadły na szczycie w Wersalu, w gronie najważniejszych przywódców europejskich. Potem premier Morawiecki w koordynacji z wicepremierem Kaczyńskim przygotowywali tę wizytę, która się dzisiaj właśnie rozpoczyna – powiedział Michał Dworczyk na konferencji prasowej.