18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Historia od nowa PISana...

Kaczyński dostanie 500+ za bycie bohaterem?

Wojciech Kozicki
01.10.2020  08:48
Kaczyński i wyższa emerytura  za bohaterstwo? Historia jego ręką PISana...
Kaczyński i wyższa emerytura za bohaterstwo? Historia jego ręką PISana... Fot: Adam Jankowski/Polska Press/East News

Jarosław Kaczyński sięga po władzę i pieniądze! Nie dość, że dostanie podwyżkę jako nowy wicepremier, to ZUS szykuje dla niego kolejny bonus. Prezes PiS może dostać …500+!

Jarosław Kaczyński się nie cacka. Nie dość, że zaprowadził w Zjednoczonej Prawicy dyscyplinę jak ojciec pasem, to jeszcze zostanie dyktatorem-wicepremierem i dostanie mega podwyżkę. Na tym jednak nie koniec. Jak podaje „Super Experess”, ZUS może dać mu jeszcze dodatkowe 500 złotych miesięcznie.

Jarosław Kaczyński z emeryturą bohatera?

SE.pl przypomina, że w sierpniu rząd wysłuchał apelu 141 byłych opozycjonistów wzywających o poprawę losu dawnych działaczy, którzy dostają niskie świadczenia. Błyskawicznie uchwalono ustawę podwyższającą emerytury takich osób o około 200-300 złotych, chociaż niektórzy mogą otrzymać nawet 500 złotych ekstra.

Chodzi o uznanie przez ZUS okresów pracy w podziemiu oraz represjonowania (przebywanie w więzieniach) jako okresów składkowych. Dzięki temu ZUS na nowo przeliczyłby, a następnie podwyższył świadczenia – wyjaśniał pomysłodawca Jarosław Goliszewski. (SE.pl)

Kaczyński jako działacz opozycji komunistycznej?

Ustawa trafiła do Senatu i wkrótce wróci do Sejmu jako senacki projekt ustawy, gdzie odbędzie się czytanie projektu na Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Goliszewski ma nadzieję, że posłowie zagłosują za jej przyjęcie, a prezydent Andrzej Duda podpisze ją 10 listopada w 40. rocznicę zarejestrowania Solidarności.

Se.pl pisze, że projekt ma poparcie samego Jarosława Kaczyńskiego. Mógłby ubiegać się o status działacza opozycji i wówczas miałby emeryturę wyższą nawet o 500 złotych.

 

logo Tu się dzieje