18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaskakujące ustalenia

Kaczyński jest krewnym Kidawy-Błońskiej? Wszystko zostaje w rodzinie

08.03.2020  11:27
Kaczyński jest krewnym Kidawy-Błońskiej? Wszystko zostaje w rodzinie
Kaczyński jest krewnym Kidawy-Błońskiej? Wszystko zostaje w rodzinie Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Jarosław Kaczyński jest krewnym Małgorzaty Kidawy-Błońskiej? Genealog doszedł do zaskakujących wniosków. Tego nie mógłby się spodziewać nikt.

Jarosław Kaczyński krewnym Małgorzaty Kidawy-Błońskiej... Czy to naprawdę możliwe, że dwie tak różne osoby, o tak skrajnych poglądach i różnicach zdań na polskiej scenie politycznej, mogą być ze sobą spokrewnione? Genealog Marek Jerzy Minakowski doszedł do zaskakujących wniosków, którymi podzielił się z Faktem.

Jarosław Kaczyński jest spokrewniony z Kidawą-Błońską?!

Naukowiec, badacz potomków Sejmu Wielkiego z XVIII wieku, nie ma wątpliwości, że te dwie osobowości polityczne są ze sobą powiązane odległymi więzami krwi. Wspólnym przodkiem tej dwójki ma być kasztelan rozpierski Jan Kobylański, który żył na przełomie XV i XVI wieku.

W żyłach Małgorzaty Kidawy-Błońskiej płynie krew polityków XX-lecia międzywojennego (jest prawnuczką drugiego prezydenta II RP - Stanisława Wojcieckowskiego), a teraz okazuje się, że również szlachecka krew błękitna. 

Jak genealog dokopał się do tak odległych korzeni? Dla laika jest to niemalże nie do pomyślenia, ale naukowcy mają swoje sprawdzone sposoby. Tak też było w tym wypadku. Wyobrażacie sobie tych krewnych na wspólnej świątecznej biesiadzie? Obawiamy się, że temat polityki przy stole byłby czymś śmiertelnie niebezpiecznym.

Czytaj także
Przeczytaj więcej