18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

na bogato

Kaczyński jeszcze cenniejszy. PiS chce jego twarzy na banknotach!

Emilia Waszczuk
10.01.2020  10:56
Kaczyński jeszcze cenniejszy. PiS chce jego twarzy na banknotach!
Kaczyński jeszcze cenniejszy. PiS chce jego twarzy na banknotach! Fot: Planeta.pl /LUKASZ SZELAG/REPORTER / Andrzej Hulimka/REPORTER

Nowy, wspaniały pomysł posłów i posłanek PiS z pewnością spodoba się Polakom. Chcą wnieść swego idola w poczet królów polskich, dać mu miejsce między największymi i przypominać obywatelom, jak jest wielki. W jaki sposób? Umieszczając jego wizerunek na banknotach.

Twarz Lecha Kaczyńskiego miałaby pojawić się na polskich złotych już w tym roku, najpewniej w kwietniu, z okazji dziesiątej rocznicy katastrofy smoleńskiej. W jaki nominał celują? Jeszcze nie wiadomo, my obstawiamy 500 złotych, bo wiadomo... PiS + 500 = 500+.

W takim wypadku to Jan III Sobieski musiałby ustąpić miejsca na banknocie większemu od siebie przywódcy. Lech Kaczyński obracałby się więc w prawdziwie zacnym gronie... W portfelach, kasach, bankach, leżałby sobie spokojnie gdzieś między Mieszkiem I, Bolesławem Chrobrym, Kazimierzem Wielkim, Władysławem Jagiełło i Zygmuntem Starym.

Kaczyński na polskim złotym

Czemu akurat Lech Kaczyński i czemu na banknotach? To wyjaśniają, w rozmowie z wp.pl wybrani posłowie i posłanki PiS, którym pomysł ten szczególnie przyświeca.

Dla mnie to wybitna postać, nie ode mnie zależy decyzja w sprawie banknotu, ale każde upamiętnienie tak wielkiego człowieka jest godne. Można się nad tym pochylić, bo to był człowiek wyjątkowy

- wyjaśnia Barbara Dziuk.

Jan Warzecha twierdzi z kolei, że Lech Kaczyński jest wybitnie zasłużony. Czym? Nie wyjaśnił, ale banknot to świetny pomysł!

Wiele osób zasłużonych pojawia się na monetach, banknotach, także okolicznościowych. Nie do mnie należy podejmowanie decyzji w sprawie banknotu, ale na pewno trzeba się temu przyjrzeć

- mówi WP.

Również Ewa Cicholska nie widzi "żadnych przeszkód"...

Nie ma żadnych przeszkód, a wręcz jest to wskazane. Lech Kaczyński zasługuje, by pojawić się na banknocie

- zapewnia.

Czytaj także
Przeczytaj więcej