18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

kombinuje jak może

Kaczyński da posłom podwyżki. Zachachmęci tak, żeby ludzie nie widzieli

Emilia Waszczuk
25.07.2021  13:59
Jarosław Kaczyński ukryje podwyżki posłów? Ma plan
Jarosław Kaczyński ukryje podwyżki posłów? Ma plan Fot: MAREK MALISZEWSKI/REPORTER

Politycy Zjednoczonej Prawicy się buntują - nie mogą dorabiać w spółkach skarbu państwa, więc chcą podwyżek. Jarosław Kaczyński obiecał im więc pieniądze. Ale chce je przyznać tak, by obywatele niczego nie zauważyli.

Ciężkie jest życie polskich polityków, bieda piszczy im w kieszeniach, głodują, nie mają pieniędzy na życie, a co dopiero na przyjemności. Nie ważne, że większość Polaków o ich gażach może jedynie pomarzyć - oni chcą więcej.

W 2018 roku w Polsce wybuchła wielka afera - ówczesna premier Beata Szydło przyznała swojemu rządowi gigantyczne premie, co ostro rozsierdziło obywateli. Niedługo później polityczka straciła stanowisko, a Jarosław Kaczyński - by załagodzić nastroje - obiecał obywatelom, że utnie politykom wynagrodzenia.

Politycy chcą podwyżek. Kaczyński obiecuje pieniądze

Jak powiedział, tak zrobił i od tej pory trwają usilne starania o przywrócenie im pieniędzy, a nawet jeszcze większe podwyżki. Pomysł już raz legł w gruzach - PiS chciało podwyższyć posłom i ministrom pensje w środku pandemii. Teraz Jarosław Kaczyński chce znów sypnąć złotem, ale tak, żeby obywatele się nie zorientowali.

Jak donosi OKO.press, prezes planuje dać politykom podwyżki rękami Andrzeja Dudy. Prezydent miałby rozporządzeniem zwiększyć pensje urzędników rządowych w radzie podsekretarzy stanu, co skutkowałoby także większymi pieniędzmi dla posłów.

Najważniejsze, że nie będziemy musieli tego głosować

- cieszy się jedna z posłanek Zjednoczonej Prawicy w rozmowie z OKO.press.

Wszystko to jest oczywiście możliwe - prawo daje prezydentowi możliwość podniesienia mnożnika, wedle którego naliczane są wynagrodzenia. Pensja posła to 80 procent wynagrodzenia podsekretarza stanu, jeśli więc tym podniesione zostanie uposażenie, skorzystają też politycy w Sejmie. I przy dobrych wiatrach obywatele nawet tego nie zauważą...

Czytaj także
Przeczytaj więcej