18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Plany prezesa PiS

Kaczyński odchodzi? Prawa ręka głowy PiS ujawnia, że nie ma serca

07.10.2021  08:15
Koniec Kaczyńskiego?  Nie ma mowy, on Polakom nie odpuści
Koniec Kaczyńskiego? Nie ma mowy, on Polakom nie odpuści Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Przeciwnicy Jarosława Kaczyńskiego już trzymają palce na korkach od szampana, a w lodówce wódka się chłodzi. Pojawiają się kolejne pogłoski, że to koniec i prezes PiS odchodzi. Wreszcie emerytura? Plotki ostro skomentował wiceprezes rządu Radosław Fogiel.

Jarosław Kaczyński odchodzi z polityki? Nawet według polityków z obozu rządzącego miał lada moment zrezygnować ze stanowiska wicepremiera ds. bezpieczeństwa, ale tak się jednak nie stanie. Planowana rekonstrukcja rządu się go nie ima. Jak ujawnił jego bliski współpracownik Radosław Fogiel, 72-letni prezes zostaje na stanowisku i nie zlituje się nad Polską.

Koniec Kaczyńskiego? Fogiel ujawnia plany PiS

Fogiel w Polsat News wyjaśnił Polakom, że „to prezes PiS decyduje o tym, kiedy zechce opuścić KPRM, a nie jego "oficjalny" szef Mateusz Morawiecki”.

Ma swoje zadania, które realizuje. Zapowiadał jakiś czas temu, że będzie moment, kiedy będzie chciał się bardziej skupić na partii. To jeszcze nie jest ten moment. Odjedzie wtedy, kiedy uzna, że misja rządowa się skończyła, a jego uwaga jest potrzebna w innym miejscu – wyjawił Fogiel w Polsat News.

Czym jest „inne miejsce”? Może oczywiście chodzić o nadchodzące wybory. Fogiel zapewnia, że partia Prawo i Sprawiedliwość już teraz jest do nich gotowa, ale Jarosław Kaczyński zapewne będzie chciał się oddać im wkrótce w całości i pilnować realizacji swojej strategii wyborczej.

Rzeczywistość może okazać się jednak dla Kaczyńskiego brutalniejsza i życie wymiecie go ze stanowiska wicepremiera. Przypominamy, że jest poważnie chory, cierpi i konieczna jest operacja, którą ciągle przekłada.