18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

się porobiło

Kaczyński się śmieje, ale czy ze szczęścia? Nowy sondaż wyborczy

Emilia Waszczuk
25.11.2021  12:55
Sondaż POLLSTER, Kaczyński się śmieje. To z radości czy nerwów?
Sondaż POLLSTER, Kaczyński się śmieje. To z radości czy nerwów? Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je PiS. Jarosław Kaczyński już się śmieje, pytanie tylko, czy z radości, czy może raczej z nerwów. Jego władza jest bowiem coraz bardziej niepewna.

Kolejne sondaże wyborcze kreślą wspólny trend - poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości drastycznie spada. W większości badań partia Jarosława Kaczyńskiego dostaje około 30 procent głosów i nie ma szans na stworzenie sejmowej większości nawet we współpracy z ultra prawicową Konfederacją.

Nowy sondaż Pollster dla "Super Expressu" daje PiS większą pewność władania. Problem w tym, że dalej mają za mało, by samodzielnie rządzić. I tak Prawo i Sprawiedliwość razem z koalicjantami ze Zjednoczonej Prawicy dostają w badaniu poparcie 37,5 proc. wyborców. Dużo i mało jednocześnie. Muszą liczyć na to, że opozycja się nie zbrata...

Pis straci władzę?

Koalicja Obywatelska, czyli wspólny obóz PO, Zielonych i Nowoczesnej, popierana jest dziś przez 24,3 proc. obywateli. Na Polskę 2050 Szymona Hołowni głosować chce 15,74 proc. wyborców. Już ich koalicja bije Pis na główkę, a gdyby jeszcze dołączyć do tego Lewicę...

Lewica może dziś liczyć na poparcie 9,04 proc. społeczeństwa. Do Sejmu dostałaby się także Konfederacja z wynikiem 8 proc. PSL wypada poza próg (4,46 proc.) a Kukiz'15 i Porozumienie szorują po dnie (kolejno 0,97 i 0,68 proc. głosów).

Czytaj także
Przeczytaj więcej