18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ważą się losy Polski!

Kaczyński stawia twarde ultimatum

Wojciech Kozicki
03.03.2021  12:35
Kaczyński stawia ultimatum. Solidarna Polska pod ścianą?
Kaczyński stawia ultimatum. Solidarna Polska pod ścianą? Fot: RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER

Zjednoczona Prawica aż trzeszczy, chyba zaraz się zawali. Czy Jarosław Kaczyński niczym dzielny rycerz pokona zło i uratuje królestwo? Jak na razie próbuje okiełznać narowistą Solidarną Polskę i trzeba przyznać, potrafi być stanowczy. Ziobro usłyszał ultimatum.

Solidarna Polska podpadła Kaczyńskiemu, a wiadomo, że prezes to twardy zawodnik i nie cacka się z koalicjantami. Jak ujawnia RMF FM, Zbigniew Ziobro zostanie poddany testowi, ponieważ lider PiS postawił mu ultimatum. Politycy Solidarnej Polski mają poprzeć Krajowy Plan Odbudowy w sejmowym głosowaniu.

Krajowy Plan Odbudowy. Groźby PiS?

Czy rzeczywiście Solidarna Polska traktuje to żądanie jako ultimatum? Politycy tego ugrupowania podobno uważają, że jest to raczej namawianie przez Kaczyńskiego. Tymczasem ekipa Ziobry uparcie twierdzi, że „po przyjęciu unijnego budżetu i wejściu w życie mechanizmu warunkowości pieniądze za praworządność, Polska będzie nieustająco straszona cięciami kasy za jego reformy”.

Ziobro idzie w zaparte i uważa, że Krajowy Plan Odbudowy powinien zostać odrzucony. Na nic jego trudy, bo projekt prawdopodobnie poprze również opozycja. Nawet Jaroslaw Gowin nie jest już taki hardy i ma zamiar głosować w tej sprawie tak jak PiS.

To ultimatum wobec Solidarnej Polski - tak przynamniej przedstawiają to żądanie politycy Prawa i Sprawiedliwości – informuje rmf24.pl