18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ojoj

PREZES TRACI OSTATNIĄ SZANSĘ NA WŁADZĘ? Kaczyński się załamie

Emilia Waszczuk
12.04.2021  08:13
Jarosław kaczyński traci ostatnia szansę na władzę?
Jarosław kaczyński traci ostatnia szansę na władzę? Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Koniec władzy Jarosława Kaczyńskiego i PiS nadciąga? Prezes traci szansę na zdobycie nowego koalicjanta. Paweł Kukiz zapewnia: do Zjednoczonej Prawicy nigdy nie wstąpię.

Jarosław Kaczyński ma potężny problem - aby utrzymać władzę PiS w Polsce, musi użyć czarów, zacząć fałszować wybory, albo znaleźć nowego, silnego koalicjanta. Magicznej różdżki nie ma, fałszerstwa wyborcze raczej nie wchodzą w grę, a koalicjantów brak. Z pomysłu wchodzenia w spółkę próbuje wyłgać się już nawet Paweł Kukiz.

Kukiz zdradza Kaczyńskiego? Koalicji nie będzie

Jakiś czas temu Polskę obiegła wieść, że były muzyk (który zasłynął między innymi prośbą, by splunąć mu w twarz, jeśli zajmie się kiedyś polityką) czuje się tak niepewnie na politycznym rynku, że zamierza zbratać się z Jarosławem Kaczyńskim. Paweł Kukiz zaczął spotykać się z prezesem i negocjować. I choć wszystko wydawało się iść po panów myśli, dziś sprawa ulega zmianie.

Paweł Kukiz niespodziewanie zadeklarował, że żadnej koalicji z PiS nie będzie i nikt nigdy takiej opcji nie rozważał. O politycznych (nie)planach opowiedział w rozmowie z dziennikiem Gazetą Prawną.

Nie ma i nie było takich planów z naszej strony. Równie dobrze może pan zadać pytanie, kiedy koło Kukiz’15 wyruszy w podróż dookoła świata

- odpowiedział na pytanie o wejście do koalicji Zjednoczonej Prawicy.

Paweł Kukiz handluje głosami polityków

Czy to oznacza, że Kukiz odwraca się od Kaczyńskiego? Nic z tych rzeczy! Gardzący polityką muzyk (sic!) oznajmił, że owszem, interesy z PiS robić zamierza. Gdyby tego nie planował, "byłby idiotą".

Jeśli rozmawiam z prezesem i wspominam o ordynacji wyborczej, to nawet jeśli on się z tym nie zgadza, temat gdzieś mu się układa i wie, że jeśli z Kukizem się rozmawia, to przede wszystkim o zmianie ordynacji wyborczej. Rozpocząłem negocjacje z Kaczyńskim, ale tu nie ma mowy o żadnej koalicji. Koalicja w Polsce dąży do objęcia władzy po to, by administrować państwem. Czyli przejąć ministerstwa i spółki  Skarbu Państwa, aby mieć z tego frukta - powiedział.

Jak więc zamierza działać Paweł Kukiz? chce handlować głosami polityków i zapowiada - jeśli PiS poprze jakiś nasz projekt, my w zamian poprzemy projekt PiS. - Gdy zabraknie im głosu przy jakiejś ustawie, z którą nie mamy problemu, poprzemy ich - mówi Kukiz.

Czytaj także
Przeczytaj więcej