18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

panika w obozie władzy

PRZERAŻONY KACZYŃSKI CHOWA SIĘ PRZED TUSKIEM. Oddaje władzę

Emilia Waszczuk
23.07.2021  13:45
Jarosław Kaczyński przerażony. Odda władzę przez strach przed Tuskiem?
Jarosław Kaczyński przerażony. Odda władzę przez strach przed Tuskiem? Fot: mishelo0/Shutterstock

Potwierdzają się plotki o wielkim spustoszeniu, jakie w głowie Jarosława Kaczyńskiego wywołał powrót do polityki Donalda Tuska. Prezes PiS tak boi się szefa PO, że oddaje pałeczkę i pole do walki swemu pupilowi.

Jarosław Kaczyński ma bardzo ciężki czas. Nie dość, że biedaczek niedomaga i czekają go operacja oraz długa rehabilitacja, to jeszcze w polityce nie dzieje się za dobrze. Szef PiS odkłada ważny zabieg, bo boi się, że gdy zniknie, PiS straci władzę. Z drugiej strony tak przeraził go powrót Donalda Tuska, że w obawie przed nim oddaje pałeczkę swemu pupilowi.

Niedawno były premier Donald Tusk wezwał Jarosława Kaczyńskiego do debaty. Oczywiście szef Prawa i Sprawiedliwości stanąć do niej nie zamierza. Odkąd w 2007 roku sromotnie przegrał w telewizyjnym starciu z Tuskiem, nie odwiedza żadnych nieprzychylnych mu mediów i nie rozmawia publicznie z politykami opozycji. Teraz doszło do tego, że gotów jest złożyć losy partii w ręce innego polityka, byle tylko z byłym premierem się nie zetrzeć.

Jarosław Kaczyński chowa się przed Donaldem Tuskiem?

Jak donosi "Super Express", Kaczyński z Tuskiem walczyć nie zamierza, wie jednak, że bez boju PiS może stracić władzę. Dlatego też wyznaczył człowieka, który stanie w szranki z szefem PO. Mowa oczywiście o jego ostatnio największym ulubieńcu, Mateuszu Morawieckim.

Tu potrzeba europejskiego sznytu, polityka, który nie wojuje z Brukselą, który będzie w stanie przekonać do siebie jakąś część wielkomiejskich wyborców. Kimś takim jest tylko na tę chwilę u nas Morawiecki, a w kontekście możliwych wcześniejszych wyborów i restartu Platformy z Tuskiem na czele, jeszcze bardziej wierzymy, że premier zdoła pokonać opozycję

- powiedział "SE" polityk z kręgów Jarosława Kaczyńskiego.

Nie ważne, kiedy odbędą się wybory - czy wiosną (przedterminowe) czy dopiero po upływie pełnej kadencji - w każdym z tych przypadków to Mateusz Morawiecki ma walczyć z Donaldem Tuskiem. W PiS wierzą, że tylko on może pokonać byłego premiera i doprowadzić do kolejnego zwycięstwa partii.

Czytaj także
Przeczytaj więcej